Zielone światło na północy

Zielone światło na północy

Podaj dalej

Przed nami pierwszy pełny dzień 6. rundy Rallycrossowych Mistrzostw Świata. Norweski tor Lankebanen jest najwyżej położoną na północ areną w kalendarzu World RX. Jak poradzą sobie tam dzisiaj zawodnicy? Przed wami sobotni rozkład jazdy.

Pierwsi zawodnicy pojawili się na gridzie już o godzinie 9:00. Wtedy swoją rozgrzewkę rozpoczęli kierowcy klas TouringCar oraz RX2. Już o 9:30 rozpocznie się druga sesja treningowa dla zawodników World RX i Euro RX Supercar. Tam zobaczymy znów niesamowitą liczbę 55 supercarów, włączając w to Martina Kaczmarskiego.

O godzinie 11:00 rozpocznie się pierwsza większa sesja ścigania. Najpierw na Lankebanen pojawią się zawodnicy TouringCar i RX2, którzy rozegrają swoją sesję kwalifikacyjną numer 2, zaś kierowcy World RX i Euro RX Supercar rozpoczną Q1.

Po krótkiej przerwie, już o godzinie 14:00 rozpocznie się druga część zmagań. Jako pierwsi swoją Q3 zaliczą kierowcy TouringCar i RX2, następnie drugą kwalifikację przejadą najlepsi zawodnicy świata – World RX i Euro RX Supercar, a wszystko zakończy się Q4 dla zawodników serii towarzyszących – TouringCar i RX2.

Co ciekawe, nie tylko rallycrossowe emocje czekają dziś kibiców w norweskim Hell. O godzinie 21:00 rozpocznie się specjalnie zorganizowany pod tę okazję koncert rockowego zespołu Sie Gubba.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News