Zielone światło dla Turcji

Zielone światło dla Turcji

Podaj dalej

Kilka godzin temu komisja World Rally Championship zatwierdziła ostatecznie kandydaturę Turcji do przyszłorocznego cyklu. Kluczowa decyzja zapadła po pozytywnej ocenie organizacji Marmaris Rally Turkey.

Rajd Turcji będzie dziesiątą rundą przyszłorocznego cyklu WRC. Najlepsi kierowcy na świecie będą rywalizowali na południu Europy w terminie 13-16 września. Przypomnijmy, że impreza ta odbędzie się kosztem Rajdu Polski, który według oficjalnych informacji wypadł z kalendarza przez nieodpowiednie zachowanie kibiców przy trasie.

W Marmaris, gdzie ulokowano bazę zakończonego kilka dni temu rajdu, wizytowali przedstawiciele kierownictwa cyklu – Wybraliśmy się do Turcji, aby obserwować organizację imprezy na najwyższym światowym poziomie. Udało się tego dokonać i osiągnięto bardzo zadowalające wyniki. Przyszłoroczna runda będzie jedną z najpiękniejszych w kalendarzu, a kibice WRC będą mogli podziwiać zapierające dech w piersiach nadmorskie krajobrazy – skomentował dyrektor WRC Promoter, Oliver Ciesla.

Tagi: WRC, Rajd Turcji

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News