Zespół Ferrari został wezwany na przesłuchanie w sprawie kary dla Vettela

Zespół Ferrari został wezwany na przesłuchanie w sprawie kary dla Vettela

37 interakcji
Zespół Ferrari został wezwany na przesłuchanie w sprawie kary dla Vettela

Podaj dalej

Tuż po wyścigu w Kanadzie Ferrari poinformowało FIA o zamiarze odwołania się od decyzji o ukaraniu Sebastiana Vettela za niebezpieczny powrót na tor w trakcie wyścigu w Montrealu. Teraz przedstawiciele zespołu mają jeszcze raz spotkać się z sędziami, aby rozpatrzyć incydent ponownie.

W trakcie Grand Prix Kanady Sebastian Vettel na jednym z zakrętów stracił panowanie nad samochodem i na chwilę wypadł po za tor. Sędziowie uznali, że Niemiec powrócił do ścigania w sposób niebezpieczny i dopuścił się złamania przepisów, zmuszając Hamiltona do podjęcia działania zmierzającego do uniknięcia kolizji.

W efekcie do czasu wyścigu czterokrotnego mistrza świata doliczono pięć karnych sekund. Spowodowały one, że kierowca Ferrari stracił zwycięstwo i ukończył wyścig na drugim miejscu.

Po wystosowaniu oficjalnej prośby, ekipa Ferrari otrzymała już od sędziów GP Kanady informację iż przesłuchanie w tej sprawie zostanie ponownie rozpatrzone jutro na torze Paul Ricard. Na przesłuchaniu będzie obecny ten sam skład sędziowski, który przyznał karę dla Veettela w Montrealu – Emanuele Pirro, Gerd Ennser, Mathieu Remmerie oraz Mike Kaerne.

Szanse, że zespół z Maranello coś wskóra w tej sprawie są jednak niewielkie. Regulamin Sportowy F1 mówi bowiem, iż kary czasowe nałożone w trakcie wyścigu – taka jak ta wymierzona Vettelowi – nie podlegają apelacji.

Mattia Binotto zapowiada porażkę Ferrari w Grand Prix Francji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News