Zbrojenia Hyundaia przed asfaltami

Zbrojenia Hyundaia przed asfaltami

Podaj dalej

Ubiegły weekend stał pod znakiem intensywnych testów przed asfaltowymi rajdami w kalendarzu WRC dla zespołu Hyundaia. Podczas kiedy Hayden Paddon wystartował w Rallye Aveyron Rouergue – Occitanie 2017, Thierry Neuville i Dani Sordo testowali na wojskowym terenie w Baumholder.

Rallye Aveyron Rouergue – Occitanie 2017 stał pod znakiem walki Haydena Paddona i Yoanna Bonato. Obaj zawodnicy wygrali po 5 odcinków specjalnych. Różnica polegała jednak na tym, że w większości długie próby wygrywał Francuz i tam budował sobie sporą przewagę nad Nowozelandczykiem. Ostatecznie rajd padł łupem kierowcy Citroena DS3 R5, drugi ze stratą 1:03,9 był Hayden Paddon, podium ze zdecydowanie większą stratą uzupełnił Quentin Giordano.

Podczas kiedy Nowozelandczyk walczył we Francji, Thierry Neuville i Dani Sordo wybrali się z zespołem do Niemiec na teren wojskowego obozu Baumholder. Wspólnie ze swoimi pilotami kierowcy testowali na zdradliwych, zróżnicowanych pod względem przyczepności trasach pełnych kamieni i ogromnych Hinkelsteinów, gdzie już za nieco ponad miesiąc odbędzie się 35. edycja ADAC Rajdu Niemiec.

Dla Hyundaia będzie to domowa runda – siedziba zespołu znajduje się we Frankfurcie, 160 km na wschód od bazy rajdu – Bostalsee.

fot. Hyundai Motorsport & Planete Marcus

Tagi: Hyundai Rajd Niemiec Paddon Sordo Neuville

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News