Zawada tłumaczy swoją decyzję

Zawada tłumaczy swoją decyzję

Podaj dalej

Jeszcze pod koniec roku Aleks Zawada deklarował chęć udziału w juniorskiej rywalizacji na arenie Rajdowych Mistrzostw Europy. Polak zmienił jednak zdanie i wydał komunikat skierowany do kibiców. Jakie były powody jego decyzji?

W materiale “Polak szykuje petardę” pisaliśmy o zaskakującym wpisie Aleksa Zawady. Kierowca, który z powodzeniem rywalizował w poprzednim sezonie na trasach Rajdowych Mistrzostw Europy opublikował na swoim profilu społecznościowym komunikat dotyczący planowanych zmian. Przypomnijmy, że w zeszłym roku Zawada wspólnie z Grzegorzem Dachowskim do ostatnich kilometrów walczył o tytuł rajdowego mistrza Europy juniorów. Sezon zakończył tuż za podium i jeszcze pod koniec 2017 roku deklarował wielką ochotę walki o triumf, który wymknął się z jego rąk w ostatniej chwili.

Hi everyone!I have been slightly absent from the social media sphere for a while, as the off-season has meant a lot of…

Publié par Aleks Zawada sur lundi 5 mars 2018

Powyższy wpis wywołaj jednak spore zamieszanie wśród internautów. Aleks Zawada zapowiedział, że zmienia plany i szykuje dla kibiców prawdziwy hit – Jeszcze w grudniu wszystko wskazywało na to, że w sezonie 2018 będę próbował osiągnąć to, do czego tak niewiele zabrakło w 2017 roku czyli zdobyć tytuł mistrzowski w rajdowych mistrzostwach Europy do lat 27. Bardzo mi na tym zależało i sportowo i ambicjonalnie rozpoczyna w rozmowie z nami Zawada.

Polski kierowca pytany o powody podjęcia rewolucyjnych decyzji tłumaczy Po wygłoszeniu deklaracji o chęci uczestnictwa w juniorskim cyklu pojawiała się nowa propozycja, której po prostu nie mogłem powiedzieć “nie”. Czasem zdarzają się okazje, które trzeba chwycić i pójść za nimi, bo mogą się nie powtórzyć. Będzie to dla mnie nowość, będzie to wyzwanie, ale na tym to wszystko polega tłumaczy kierowca.

Aleks Zawada nie chce ujawniać jednak szczegółowych planów na nadchodzący sezon i czujnie wyjaśnia kolejne kwestie Wychodzę z założenia, że trzeba wierzyć w siebie i iść do przodu. Decyzja, którą podjąłem zdecydowanie umożliwi mi wykonanie kolejnego kroku w karierze. Na czym ona dokładnie będzie polegała będę mógł zdradzić dopiero na początku kwietnia w trakcie Poznań Motor Show kończy tajemniczo Zawada.

Przez najbliższy miesiąc wszyscy kibice Aleksa Zawady będą więc zmuszeni do oczekiwania na oficjalny komunikat. Kierowca nie chce zdradzać żadnych szczegółów i z dużą ostrożnością podchodzi do planowanych zmian. Czy w obecnym sezonie będziemy obserwowali Zawadę na Starym Kontynencie w mocniejszym samochodzie, czy może Polak pojawi się Rajdowych Mistrzostwach Świata? A może szykuje się jeszcze kompletnie coś innego? Młody kierowca wzbudził ciekawość wśród swoich kibiców i teraz trzyma w garści wszystkich zainteresowanych.

Tagi: Aleks Zawada

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News