Zapracowany Kubica

Zapracowany Kubica

Zapracowany Kubica

Podaj dalej

W Rajdzie Australii zabraknie polskich reprezentantów. Robert Kubica i Maciek Szczepaniak po raz drugi w tym sezonie opuszczą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata

fot. P1 Sports Media
fot. P1 Sports Media

Jak informuje portal MaxRally Polacy chcą lepiej przygotować się do kolejnych asfaltowych rund cyklu. Po niezbyt udanym starcie w Rajdzie Niemiec czeka ich sporo pracy nad Fordem Fiestą WRC w specyfikacji 2015. – Ubiegłoroczna wersja tego samochodu była najlepszą Fiestą jaką jeździłem. Niestety obecna ewolucja jest mocno podsterowana. Musimy się dowiedzieć dlaczego. Przed Rajdem Niemiec mieliśmy dwa dni testów i nie odkryliśmy za dużo. Chciałem dowiedzieć się czegoś podczas samego rajdu, ale to było trudne. Zdecydowaliśmy więc nie jechać do Australii i popracować nad kolejnymi rundami na Korsyce i w Katalonii by znaleźć właściwe ustawienia samochodu i opon – tłumaczy Robert Kubica.

Krakowianin podkreślił także, że wpływ na decyzję miała również logistyka związana z wyjazdem do Australii i zmiana specyfikacji z asfaltowej na szutrową.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News