Zapierające dech w piersiach BMW 3.0CS z 1973 roku na sprzedaż. Ma klimę i niski przebieg

Jeszcze kilka lat temu nie spodziewałem się, że podobnie jak kiedyś nasi dziadkowie, tak często będę powtarzał „kiedyś to było”. Ten popularny frazes możemy odnieść nie tylko do motoryzacji, ale także do kina, czy sportu. Wydaje się, że trendy w motoryzacji zboczyły z kursu już jakiś czas temu, a to sprawia, że klasyczna motoryzacja zyskuje na wartości. To BMW 3.0CS jest tego idealnym przykładem. 

BMW-3.0-CS-14-1536x1024
Podaj dalej

Przepiękne BMW 3.0CS na sprzedaż

BMW-3.0-CS-14-1536x1024
fot. Bring a Trailer

Jest wiele kultowych i klasycznych samochodów „z tamtych lat”, na widok których serce zabije nam szybciej. Ale mało jest takich, jak to BMW 3.0 CS z 1973 roku. To oszałamiające auto skrywa pod maską 3-litrową, wolnossąca, rzędową szóstkę M30 z przebiegiem zaledwie 121 000 kilometrów. 

Ale zakup klasycznego samochodu nigdy nie jest podyktowany głową. To coś, co robimy sercem, jeśli oczywiście mamy do tego odpowiedni budżet. Za pieniądze, za jakie wystawione jest to BMW, nie można chyba jednak kupić nic lepszego. Ten samochód w tym budżecie zdecydowanie znalazłby się na szczycie listy niejednego pasjonata klasycznej motoryzacji. 

BMW-3.0-CS-14-1536x1024
fot. Bring a Trailer

To piękne BMW generacji E9 wyjechało z fabryki pomalowane odcieniem Nachtblau Metallic. Jednak od czasów swojej nowości właściciel zdecydował się ponownie pomalować go wyjątkowym odcieniem błękitu. Na osiach znajdziemy 16-calowe felgi Alpina z nowiutkimi oponami Pirelli. 

Posiadanie tego typu samochodu wiąże się z wieloma wyzwaniami mechanicznymi. Jeśli więc nie jesteś złotą rączką, lepiej sobie tego oszczędź. Choć ten konkretny egzemplarz przeszedł wiele prac przed sprzedażą. Obecny właściciel zamontował nowe wahacze, tuleje drążka stabilizatora, osłony osi, czy przewody świecy zapłonowej. 

Posłuży jeszcze wiele, wiele lat

BMW-3.0-CS-14-1536x1024
fot. Bring a Trailer

W opisie aukcji na portalu „Bring a Trailer” czytamy też, że przednie zaciski hamulcowe zostały zregenerowane. Tylne zostały z kolei całkowicie wymienione w lutym wraz z nowymi klockami hamulcowymi. Niestety, pełna historia serwisowa tego samochodu nie jest dostępna w ogólnym opisie.

Sprzedawca nie jest też pewien, czy 3-litrowa, rzędowa szóstka M30 pod maską jest oryginalna. Wiadomo jednak na pewno, że jednostka otrzymała niedawno nowy pasek rozrządu i uszczelkę pokrywy zaworów. Przebieg samochodu wynosi 121 000 kilometrów. Oznacza to, że jeśli przyszły właściciel będzie dbał o niego z należytą starannością, czeka go jeszcze wiele lat cieszenia oczu pasjonatów motoryzacji. 

BMW-3.0-CS-14-1536x1024
fot. Bring a Trailer

Wnętrze samochodu przenosi nas bezpośrednio do lat 70. Mamy tu trójramienną kierownicę, drewnianą obręcz oraz piękną, brązową skórę na siedzeniach i panelach drzwi. Akcentów z pięknego drewna nie brakuje także w innych miejscach w środku samochodu. Podróże umilać będzie także system audio Pioneer, klimatyzacja i elektrycznie sterowane szyby. Słowem – wszystko, czego taki samochód nie miał w oryginale, a z pewnością przyda się dzisiaj. 

BMW-3.0-CS-14-1536x1024
fot. Bring a Trailer
BMW-3.0-CS-14-1536x1024
fot. Bring a Trailer

Przeczytaj również