Zakopane: Trzy zarzuty dla pirata drogowego. Policja chce go ukarać dodatkowo za 10 wykroczeń

Prokuratura zawnioskowała o areszt dla pirata drogowego, który szalał na zakopiance. 35-latkowi postawiono zarzuty posiadania narkotyków, niezatrzymania się do policyjnej kontroli i prowadzenia auta bez uprawnień. Policja z kolei chce go ukarać za 10 wykroczeń drogowych.

Zakopane: Trzy zarzuty dla pirata drogowego. Policja chce go ukarać dodatkowo za 10 wykroczeń
Podaj dalej

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Policjanci prowadzący kontrolę drogową w ramach akcji „Znicz” w Białym Dunajcu namierzyli samochód honda, który jadąc z prędkością 140 km/h, wymijał i wyprzedzał inne auta. Kierowca samochodu nie zareagował na wezwanie policji do zatrzymania. W trakcie policyjnej akcji padły strzały. Ostatecznie kierowca, widząc policyjną blokadę, uderzył w inny samochód i zatrzymał się na ogrodzeniu.

Jak się później okazało, mężczyzna miał już zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę pod wpływem środków odurzających. W samochodzie znajdowała się również 26-letnia Ukrainka. Według policji kontakt z kierowcą był utrudniony.

Podsumowanie międzynarodowej akcji policyjnej „EDWARD”. Polska na przedostatnim miejscu

Jak poinformował w niedzielę oficer prasowy zakopiańskiej policji asp. szt. Roman Wieczorek, mieszkańcowi Warszawy za popełnione przestępstwa grozi do pięciu lat więzienia. Prokurator zawnioskował do sądu o orzeczenie wobec niego tymczasowego aresztowania. Wniosek będzie rozpatrywany przez sąd jeszcze dzisiaj.

Prokurator przedstawił 35-latkowi trzy zarzuty za popełnione przestępstwa: niezatrzymania się do policyjnej kontroli, złamania zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadania narkotyków, które policjanci znaleźli w samochodzie. Ponadto zachowanie kierowcy groziło bezpośrednio bezpieczeństwu powszechnemu.

Osobno prowadzimy sprawę złamania przepisów kodeksu drogowego. Naliczyliśmy 10 takich wykroczeń – to m.in. jazda pod prąd, znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i w rejonie przejść dla pieszych. Wszystkie te wykroczenia zostaną zsumowane, a decyzję o karze będzie podejmować sądzaznaczył Wieczorek.

źródło: PAP
fot: wiadomosci.gazeta.pl

 

Przeczytaj również