Wzór krajowych mistrzostw

Wzór krajowych mistrzostw

Podaj dalej

Kilka dni temu do motorsportowego świata przedostała się informacja, że Rajd Wielkiej Brytanii będzie w 2018 roku zamykającą rundą krajowych mistrzostw. Wszystko za sprawą zmiany w regulaminie FIA. Czy British Rally Championship będzie od teraz najlepszą europejską serią krajową?

Dzięki zmianie w regulaminie FIA mówiącej o tym, że niehomologowane samochody mogą brać udział w imprezach WRC, w przyszłym sezonie Rajd Wielkiej Brytanii będzie częścią Rajdowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii.

Iain Campbell, menager mistrzostw i dyrektor Rajdu Wielkiej Brytanii: – To brytyjska runda WRC, dlaczego więc nie może być to część najważniejszego rajdowego cyklu na wyspach? To dodatkowa okazja dla sponsorów, dodatkowe okno wystawowe przed o wiele szerszą widownią. Spędziłem bardzo dużo czasu podczas Rajdu Nicky Grist Stages rozmawiając z zawodnikami, tylko jeden z nich nie był pewny co do tej propozycji, reszta chciała, aby była to runda krajowych mistrzostw.

Fredrik Ahlin: – To niesamowite, będziemy mieli Rajd Ypres oraz Rajd Wielkiej Brytanii jako rundy mistrzostw. Trzy rundy szutrowe, trzy asfaltowe, w tym te dwa potężne, międzynarodowe przedsięwzięcia. Mam nadzieję, że ludzie zauważą jak dużo to znaczy dla naszego czempionatu.

Tagi: Mistrzostwa Wielkiej Brytanii Rajd Wielkiej Brytanii

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News