Wysokooktanowe ściganie w Bochni

Wysokooktanowe ściganie w Bochni

Podaj dalej

Przed nami 5. Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga – 2. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Na odcinki specjalne w okolicach Bochni zawita nie tylko czołówka cyklu, ale także sporo gości.

Z numerem jeden listę zgłoszeń otwiera Tomasz Zbroja – zwycięzca pierwszej rundy RSMŚl 2017. Tuż za pilotowanym przez Piotra Kokoszkę kierowcą Renault Clio Sport znajduje się 5 samochodów Honda Civic, wśród nich Piotr Baran z Michałem Paciejem, czy też Szymon Żarłok z Krzysztofem Pietruszką.

W klasie Gość 4WD swoje umiejętności zaprezentują nam m.in. Maciej Lubiak z Tomaszem Borko, Marek Dudziński z Danielem Dymurskim, Sławomir Kurdyś z Michałem Kasiną, czy też Wiesław Ingram z Magdaleną Lukas. Wszyscy oni za swoją broń obrali różne generacje Subaru Imprezy STi. W Gość 2WD na trasie zobaczymy takich kierowców, jak m.in. Marek Bugajski, Przemysław Lizończyk, Robert Mąsior, Kamil Bolek, Marek Mularczyk, Paweł Biegun, czy Sławomir Strychalski.

Rajd rozpoczyna się już dziś częścią administracyjną. Po okazaniu odpowiednich dokumentów podczas odbioru zawodnicy udają się na zapoznanie z trasą, które będzie odbywało się w godzinach 12:00 – 18:00. Kiedy załogi będą dokładnie opisywać trasę, już od godziny 16:00 rozpocznie się również badanie kontrolne. W sobotę nadejdzie pora na główną część rajdu – odcinki specjalne. Organizator przygotował ich aż 7. Na trasę składają się 2 próby – Lipnica oraz Kamionna, które pokonywane będą po 3 razy w osobnych pętlach, oraz kończący zmagania test po ulicach Bochni. Łączna długość odcinków specjalnych to 43,41 km. Pierwszy rozpocznie się o godzinie 8:28 (Lipnica 1), ostatni o 17:46 (Bochnia).

Ceremonia rozdania nagród obędzie się jutro o godzinie 21:30 w Hotelu „Bochnia”. Wszystkim zawodnikom życzymy sukcesów!

 

fot. Janusz Boruta & Michał Gembacz

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News