Wyczynowi kartingowcy zmienią twoje wyobrażenie o gokartach na Verva Street Racing

Wyczynowi kartingowcy zmienią twoje wyobrażenie o gokartach na Verva Street Racing

verva2018_rokcup

Podaj dalej

Po raz piąty z rzędu jedną z atrakcji Verva Street Racing będą profesjonalni kierowcy kartingowi. Co ciekawe, to właśnie nastolatkowie w wyczynowych wózkach robią piorunujące wrażenie na osobach, które nie widziały na oczy profesjonalnych gokartów.

Przyspieszenie oraz prędkości uzyskiwane przez te niepozorne maszyny są bardzo duże. Gdy dodatkowo widzimy za kierownicami dzieci, często można złapać się za głowę, jak tacy mali zawodnicy są w stanie jechać niezwykle precyzyjnie z takimi przeciążeniami.

To są naprawdę szybkie karty – przekonuje 11-letni Maciej Gładysz, który został wytypowany na imprezę jako jeden z 12 kierowców objętych patronatem Akademii Orlen Team. – Wiele osób dalej myli karting wyczynowy z tym halowym, a to nie ma z tym nic wspólnego. Warto to zobaczyć! – dodaje tarnowianin rywalizujący w klasie Mini Rok.

Oprócz niego serię Rok Cup Poland będą reprezentować Iwo Beszterda, Karol Czepiel, Bartosz Grzywacz, Kacper Nadolski, Michalina Sabaj i Olaf Tyrakowski. Z alternatywnej serii Rotax Max Challenge Poland zaprezentują się z kolei Maksym Burczenik, Kacper Turoboyski, Karol Kręt, Jakub Kolasa, Borys Rogala i Dawid Maślakiewicz. Dla młodych zawodników (choć są wśród nich również seniorzy) to wielkie wydarzenie, zwłaszcza że będą dzielić padok ze swoimi idolami ze świata sportów motorowych.

Maciej Gładysz: Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany że będę uczestniczył po raz kolejny w Verva Street Racing. Teraz będzie to dla mnie szczególna chwila, bo główną postacią będzie nasz najlepszy kierowca wyścigowy w Polsce i jedyny Polak do tej pory startujący w Formule 1 – Robert Kubica! Będzie mnóstwo atrakcji, z takich dziedzin motorsportu, jak wyścigi, rajdy, rajdy terenowe, drift, żużel i wiele innych. Cieszę się, że będą właśnie żużlowcy, a w szczególności Bartosz Zmarzlik, którego jestem dużym fanem!

Wyczynowi kartingowcy w nadchodzący weekend wezmą udział w pokazowych wyścigach na wytyczonym specjalnie torze F1 w Gdyni. W późniejszej części dnia nagrody uczestnikom wręczy sam Robert Kubica.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News