Wyciekły zdjęcia Golfa 8 generacji

Premiera Volkswagena Golfa 8 generacji ma odbyć się w tym roku. Już teraz wyciekły jednak zdjęcia samochodu bez kamuflażu.

Wyciekły zdjęcia Golfa 8 generacji
Podaj dalej

Nowy rywal Forda Focusa został sfotografowany przez fana Volkswagena i jednocześnie użytkownika modelu Mk7, który natknął się na samochód obok jednej z popularnych sieci przydrożnych restauracji w Niemczech.

Samochód na zdjęciach jest zgodny z oficjalnym szkicem i wizualizacjami z zeszłego roku. Nowy Golf ma bazować na znanej już płycie podłogowej MQB Evo. Dzięki temu auto odchudzi się o 50 kg a rozstaw osi nieznacznie się wydłuży.

Przyszli nabywcy będą mogli wybrać spośród doładowanych trzy- i czterocylindrowych jednostek TSI. W planach jest też wersja hybrydowa. Na razie ciężko jednak o jakiekolwiek konkretniejsze informacje. Na pełną specyfikację techniczną nowego Golfa przyjdzie nam zapewne poczekać do premiery.

Znając życie, następnie VW zaprezentuje Golfa GTI. Tego hot-hatcha nikomu nie trzeba przedstawiać, ale segment ten cały czas ewoluuje, dlatego możemy spodziewać się w nim nawet 300 KM z 2-litrowego silnika benzynowego.

Przeczytaj również