Wychodzą poza Śląsk

Wychodzą poza Śląsk

Wychodzą poza Śląsk

Podaj dalej

Poznaliśmy w końcu nowy kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Tym razem zawodnicy powalczą w sześciu rundach, z czego trzy odbędą się poza województwem Śląskim, a dwie to całkowita nowość.

Pierwszą imprezą nowego sezonu będzie 1. Rajd Baborowa, który odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia. Zmagania rozpoczną się zatem w województwie opolskim, niedaleko granicy z Czechami. Półtora miesiąca później, na początku czerwca, zawodnicy zmierzą się znów poza granicami województwa Śląskiego, bo na 6. Rajdzie Ziemi Bocheńskiej. Pierwszą imprezą „na miejscu” i jednocześnie ostatnią przed wakacyjną przerwą będzie łączony z RSMP i HRSMP 2. Rajd Śląska.

Drugą część sezonu zapoczątkuje legendarny, 64. Rajd Wisły, który rozegra się w dniach 14-15 września. Na piątą rundę zawodnicy przeniosą się daleko za wschód, gdzie na pograniczu Małopolski i Podkarpacia rozegrany zostanie 4. Rajd Grodzki. Wszystko zakończy się tradycyjnie Rajdem Cieszyńskiej Barbórki, którego baza zostanie zlokalizowana naturalnie w Cieszynie.

Pomysł rozszerzenia kalendarza o rajdy poza Śląskiem spotkał się z mieszanymi odczuciami. Część obserwatorów i zawodników twierdzi, że nie jest to dobry pomysł, ale są również zwolennicy. Coraz bardziej przypomina to mistrzostwa południa, aniżeli Śląska. Czy to dobra strategia? Tego dowiemy się już wkrótce.

1. 13-14 kwietnia – 1. Rajd Baborowa (Baborów, woj. opolskie)
2. 1-2 czerwca – 6. Rajd Ziemi Bocheńskiej (Bochnia, woj. małopolskie)
3. 29-30 czerwca – 2. Rajd Śląska (Chorzów, woj. śląskie)
4. 14-15 września – 64. Rajd Wisły (Wisła, woj. śląskie)
5. 6-7 października – 4. Rajd Grodzki (Biecz/Jasło, woj. małopolskie i podkarpackie)
6. 16-17 listopada – 44. Cieszyńska Barbórka (Cieszyn, woj. śląskie)

fot. Grzegorz Rybarski & Janusz Boruta

Tagi: Mistrzostwa Śląska, Rajdy, RSMŚL

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News