Wszystko pod kontrolą

Wszystko pod kontrolą

Wszystko pod kontrolą

Podaj dalej

Do zakończenia sobotniej rywalizacji w Rajdzie Monte Carlo pozostał zaledwie jeden odcinek specjalny. Jeśli nie wydarzy się nic strasznego, to liderem przed niedzielnymi próbami będzie Sebastien Ogier, który dzisiaj pewnie i umiejętnie kontroluje swoją przewagę nad pozostałymi zawodnikami.

Najważniejszym momentem do tej pory był OS9 Agnières-en-Dévoluy – Corps 1. Tam ze względu na warunki atmosferyczne różnice pomiędzy zawodnikami na mecie były ogromne. Co prawda najlepszy był Andreas Mikkelsen, ale on od dawna nie liczy się już w walce o pozycję na podium Rajdu Monte Carlo. 22,2 s. za nim do mety dojechał Sebastien Ogier, a kolejni zawodnicy tracili już grubo ponad minutę (oprócz Latvali – on 51,1 s.). Tym samym przewaga Francuza w klasyfikacji generalnej nad drugim Ottem Tanakiem wzrosła do 1:18,4 s.

Od tamtej pory Ogier w swoim stylu kontroluje przewagę. Lider M-Sport Forda jedzie szybko, ale też rozważnie, spokojnie, pewnie i nie popełnia większych błędów. Przed OS13 Bayons – Bréziers 2 jego przewaga nad Tanakiem wynosi niemal 40 sekund. Próba rozpoczynająca się w Bayons była już rozgrywana w tym rajdzie w czwartek wieczorem. Wtedy po zmroku najlepszy był Ogier.

Jak będzie tym razem? O tym przekonamy się już wkrótce. Ostatni odcinek specjalny dnia wystartuje o godzinie 16:09.

Tagi: WRC, Ford, Monte Carlo, Ford Polska, Ford Performance

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News