Wszystko co musisz wiedzieć o WRC 7

Wszystko co musisz wiedzieć o WRC 7

Podaj dalej

Kurz po premierze najnowszej gry DiRT 4 jeszcze do końca nie opadł, a w niedalekiej przyszłości pojawią się także Project Cars 2, Forza Motorsport 7, czy Gran Turismo Sport. Ten rok to świetny czas dla pasjonatów „ścigałek”, a przed nami premiera kolejnej odsłony WRC 7.

WRC 7 po raz kolejny stanie się oficjalną grą Rajdowych Mistrzostw Świata 2017 ze wszystkimi samochodami w najnowszych specyfikacjach, kierowcami, zespołami, a także bardziej wymagającą fizyką i poprawionymi odcinkami specjalnymi. Na oficjalnej witrynie Red Bulla pojawił się interesujący wywiad z Alainem Jarniou, reżyserem gier w studiu Kylotonn, odpowiedzialnym za trzecią z rzędu odsłonę „WRC”.

Ilu ludzi pracowało nad stworzeniem WRC 7?

– Gra, taka jak WRC 7, wymaga zaangażowania około 50 osób. W ten skład wchodzą artyści, programiści, designerzy, lub będąc bardziej szczegółowym, są to wyspecjalizowani programiści zajmujący się samochodem, dynamiką silnika, inny odpowiedzialni są za prowadzenie samochodu, współpracują z profesjonalnymi kierowcami i inżynierami. Od lat studio Kylotonn specjalizuje się w grach wyścigowych, więc nasz zespół składa się z doświadczonych ludzi, którzy pracowali nad grami typu WRC, czy Flat Out. W rezultacie otrzymujemy wspaniałą mieszankę realizmu i grywalności.

Jakich nowych cech i udogodnień możemy spodziewać się w WRC 7? Co nowego wprowadziliście do gry, wywołującej u was największą ekscytację?

– Szczególną uwagę przyłożyliśmy do tzw. „rally experience”. Poprawiliśmy odcinki specjalne, które będą teraz dawały jeszcze większą frajdę i adrenalinę. Drogi są bardziej wyboiste, węższe i bardziej niebezpieczne. Tegoroczna wersja gry wprowadza również „epickie odcinki”: bardzo długie próby, których przejechanie zajmie nawet 15 minut. Umiejętności i koncentracja rajdowych fanów zostaną sprawdzone do granic możliwości. Najbardziej ekscytującym aspektem jest jednak to, że gracz będzie mógł doświadczyć na własnej skórze nowego, wymagającego otoczenia 13 krajów odpowiedzialnych za organizację eventów WRC, prowadząc swoje rajdówki w specyfikacjach na rok 2017, które są dużo mocniejsze, zwinne i agresywne w porównaniu do swoich poprzedniczek.

Inne studia stworzyły nieco węższe odcinki specjalne, by zwiększyć uczucie prędkości. Czy skorzystaliście z podobnego zabiegu, by umieścić graczy w samym sercu akcji?

– To z całą pewnością kluczowy aspekt realizmu. Aktualne odcinki specjalne są bardzo nieobliczalne i trudne w opanowaniu. Po latach pracy nad fizyką naszej gry, udało się nam stworzyć właściwą kombinację węższych i bardziej wyboistych dróg, dając graczom samochód z bardzo dobrymi własnościami.

Co było największym wyzwaniem przy rozwoju WRC 7?

– Największym z całą pewnością była symulacja zachowań samochodów na rok 2017, gdyż oddział ds. designu wymagał od tej gry więcej realizmu. Aby znaleźć odpowiedni balans, ustawienia samochodu zostały całkowicie zmienione.

Czy w grze są nowe samochody lub zespoły?

– Wszystkie samochody WRC 2017 są dostępne w grze: jest Toyota Yaris, Citroen C3, Hyundai i20 oraz Ford Fiesta, a nowe zespoły zostały dodane do WRC 7. Podobnie jest z nowymi autami JWRC, które w tym roku korzystają z samochodów Fiesta R2. Pracowaliśmy także nad specjalnym, bonusowym autem, które kibice pokochają.

Położyliście większy nacisk na realizm, czy zabawę? Jak znajdujecie odpowiedni balans?

– W procesie tworzenia nowej gry, najpierw ustawiamy bardzo realistyczne ustawienia, a potem staramy się znaleźć odpowiednie asysty, mające za zadanie ułatwić graczowi rywalizację. Musimy pamiętać, że nowe samochody WRC 2017 są mocniejsze i bardziej zrywne niż kiedykolwiek wcześniej. Realizm to ich zabawa.

 Z jakimi kierowcami pracowaliście nad nową grą? Jaki wkład mieli w rozwój WRC 7?

– Pracowaliśmy z różnymi kierowcami, głównie z Sebastienem Chardonnet, mistrzem świata WRC 3. Grę współtworzyli również inżynierowie WRC. Ich wiedza o rajdach i wskazówki dotyczące gry były kluczowe dla naszego zespołu. Mieli ogromny wkład w wiele aspektów WRC 7: fizykę gry, prowadzenie samochodu, dźwięki, notatki, system rozgrywki i wiele więcej.

Zobacz oficjalny trailer WRC 7.

Tagi: WRC 7, gry

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News