Wszyscy Polacy na trasie

Wszyscy Polacy na trasie

Wszyscy Polacy na trasie

Podaj dalej

Wszyscy reprezentanci Polski wyruszyli już na trasę szóstego etapu Rajdu Dakar. Jako ostatni dokonali tego motocykliści i zawodnicy na quadach, którzy mieli pojawić na trasie dzisiejszego etapu jako pierwsi.

Na godzinę 13:00 polskiego czasu zaplanowany był start motocyklistów oraz zawodników rywalizujących na quadach. Jak już wcześniej informowaliśmy, impreza niestety przedwcześnie zakończyła się dla naszego weterana, Rafała Sonika. W ostatniej chwili organizatorzy podjęli jednak decyzję o odwołaniu dla tej grupy pierwszej części odcinka specjalnego. Trasa została skrócona o 118 km, a zawodnicy skierowali się bezpośrednio na czwarty punkt pomiarowy, od którego rozpoczęli rywalizację. W wyniku zamieszania zawodnicy przystąpili do rywalizacji dopiero około godziny 18:00.

Pozostałe grupy wystartowały zgodnie z planem. Szymon Gospodarczyk, o którego sytuacji pisaliśmy w materiale „Gospodarczyk tuż za podium” nie krył swojej ekscytacji przed startem szóstego etapu imprezy, której partnerem strategicznym w tym roku została firma Motul.

Za chwilę ruszamy na start etapu 6: Arequipa / La Paz, 447 km dojazdówki i 313 km odcinka specjalnego. Koniec jazdy po…

Publié par Szymon Gospodarczyk sur jeudi 11 Janvier 2018

Po pierwszej części rywalizacji w stawce samochodów prowadzi Carlos Sainz. Hiszpan wyprzedza nieznacznie Stephane Peterhansela oraz Nassera Al-Attiyaha. Warto zauważyć, że pierwsza dziesiątka mieści się zaledwie w pięciu minutach różnicy.

Sebastian Rozwadowski, który jest pilotem Benediktasa Vanagasa plasuje się obecnie na 19. miejscu ze stratą niespełna 10 minut. Kolejny Polak na prawym fotelu Maciej Marton jest dwunasty.

Tagi: Dakar 2018MotulEpicStoryOriginalByMotulRajd DakarThisIsDakar

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News