Współzałożyciel Williamsa wraca do zespołu

Dla zespołu Roberta Kubicy pojawiło się światełko w tunelu. Do pracy w Grove wraca legendarna postać, wybitny inżynier i współzałożyciel stajni – Sir Patrick Head.

Współzałożyciel Williamsa wraca do zespołu
Podaj dalej

Niestety 72-letni Head nie będzie pełnił w zespole funkcji dyrektora technicznego, a jedynie konsultanta i mentora inżynierów. Williams potwierdził, że póki co powrót Patricka Heada jest określany jako krótkoterminowy, a jego praca będzie miała charakter doradczy, by wesprzeć zespół inżynierów, pozostawionych bez urlopowanego dyrektora technicznego Paddy’ego Lowe’a.

W 2004 roku Patrick Head przeszedł na emeryturę po 33 latach pracy dla teamu Franka Williamsa. Pod jego okiem brytyjski zespół wygrał 59 wyścigów oraz zdobył 4 tytuły mistrza świata klasyfikacji konstruktorów. Powrót legendarnego inżyniera do pracy jest niewątpliwie jedną z niewielu pozytywnych informacji związanych z Williamsem, które pojawiły się w ostatnim czasie.

„Możemy potwierdzić, że Sir Patrick Head obecnie oferuje pewne wsparcie dla naszej załogi inżynieryjnej na zasadzie krótkoterminowego doradztwa”. – przekazał Williams w oświadczeniu oficjalnej stronie internetowej Formuły 1.

Przeczytaj również