Wspaniała walka

Wspaniała walka

Wspaniała walka

Podaj dalej

Emocjonujący poranek zapewnili nam kierowcy startujący w Rajdzie Wisły. Trwa zacięta walka o zwycięstwo pomiędzy Bryanem Bouffierem, a Łukaszem Habajem.

OS7

Polak wskoczył na fotel lidera na pierwszej dzisiejszej próbie, na której pokonał rywala o równe 5 sekund. Tuż za tą dwójką uplasował się Kuba Brzeziński. Awans w generalce zaliczył Zbigniew Gabryś. W ośce przewagę powiększył Janek Chmielewski, kłopoty miał Jacek Jurecki, który stracił ponad minutę.

Kolejny oes to rewanż Bouffiera i jego powrót na prowadzenie. Pierwszą trójkę zamknął tym razem Tomek Kucharem uciekający przed Brzezińskim. Awans do czołowej dziesiątki zaliczył Zbyszek Gabryś. W ośce poza zasięgiem jest cały czas Janek Chmielewski.

Kończący pierwszą pętlę odcinek specjalny Cisownica nie zmienił sytuacji w klasyfikacji generalnej. Na prowadzeniu utrzymał się Bryan Bouffier. Francuz ma 3 sekundy przewagi na Habajem. Pierwszą trójkę zamyka Grzesiek Grzyb. Trwa walka o czwartą pozycję pomiędzy Tomkiem Kucharem, a Kubą Brzezińskim. Na szóstej próbie szybszy był Colin, ale wrocławianin cały czas ma przewagę niemal 14 sekund. Po wczorajszej zaciętej końcówce wyjaśniła się rywalizacja o drugie miejsce w Open N. Marcin Gagacki odpadł z rywalizacji na OS 7 i tym samym Jarek Szeja może cieszyć się z bezpiecznej pozycji. Na ósmą pozycję wskoczył rozpędzający się Gabryś. W ośce zdecydowaną przewagę ma Janek Chmielewski – drugi Darek Poloński pomimo oesowego zwycięstwa traci przeszło 19 sekund. Kłopoty miał Aleks Zawada, który zatrzymał się na OS 7.

fot. Tomasz Macherzyński
fot. Tomasz Macherzyński

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News