WSMP: Poranne kwalifikacje do drugiego sprintu dla Miękosia

WSMP: Poranne kwalifikacje do drugiego sprintu dla Miękosia

18 interakcji

Podaj dalej

Za nami pierwsze niedzielne aktywności na Torze Poznań. Zawodnicy mają za sobą kwalifikacje do drugiego wyścigu sprinterskiego weekendu. Bezkonkurencyjny był w nich Mariusz Miękoś w Porsche 911 GT3.

Kwalifikacje dla najmocniejszych samochodów w stawce ruszyły równo o godzinie 9:00. Najbardziej zapracowanym zawodnikiem na torze był Łukasz Stolarczyk, który przejechał aż 13 mierzonych okrążeń.

fot. Grzegorz Kozera

Na przeciwległym biegunie był z kolei Mariusz Miękoś. Lider mistrzostw Polski zaliczył zaledwie cztery okrążenia, ale jakie to były kółka… Mistrz Polski w wyścigach endurance postawił poprzeczkę na wyniku 1:35,981, co oznaczało zdecydowanie najlepszy wynik w WSMP, prawie sekundę nad drugim Radosławem Kordeckim.

Po wykręceniu takiego czasu Miękoś spokojnie mógł zameldować się w alei serwisowej i oszczędzać opony. W klasyfikacji generalnej kierowca Fastline Racing Academy zajął bardzo wysokie trzecie miejsce. Lepszymi wynikami popisali się tylko goście biorący udział w mistrzostwach Europy FIA CEZ w znacznie mocniejszych samochodach, a więc Marcin Jedliński i Richard Chlad Jr.

fot. Grzegorz Kozera

Jeśli chodzi o WSMP, to Miękoś wystartuje z drugiej linii, zaś jego najbliższy rywal dopiero z trzeciej. To powinno zapewnić kierowcy Porsche spokojny start w drodze po kolejne zwycięstwo tego weekendu. Ściganie rozpocznie się o godzinie 13:25.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News