WSMP: Miękoś walczy do końca. Jest pole position do decydującego wyścigu

WSMP: Miękoś walczy do końca. Jest pole position do decydującego wyścigu

2 interakcje

Podaj dalej

Mariusz Miękoś powrócił do wyścigowego Lamborghini Huracana Super Trofeo i wygrał na Torze Poznań kwalifikacje do drugiego wyścigu Dywizji 4, który zakończy sezon Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W ostatniej czasówce w sezonie, Miękoś w Huracanie z GT3 Poland złożył okrążenie 1:33,740 sek. Lider punktacji sezonu, Jędrzej Szcześniak ustawi Porsche 911 GT3 na drugim polu startowym. Kierowca Daftracing stracił do mistrza Polski Hour Race 1,805 sekundy. Trzeci w D4+3500 był Radosław Kordecki (Porsche 911), który w sesji przedzielił najlepszą dwójkę klasy D4 3500 – Przemysława Milewskiego (BMW E36) i Gosię Rdest (SEAT Leon). W DN4 najlepszy czas wykręcił Bartłomiej Mirecki.

O godz. 15:10 rozpocznie się decydujący wyścig sezonu. Jeżeli Jędrzej Szcześniak dojedzie do mety to wywalczy tytuł mistrza Polski w D+3500. Matematyczne szanse na odebranie pierwszej lokaty pozostały tylko Mariuszowi Miękosiowi, który traci 62 punkty. Kierowca Fastline Racing Academy musiałby wygrać wyścig oraz skorzystać na nieszczęściu Szcześniaka (każda pozycja na mecie da mu tytuł).

W D4 3500 przewodzi Gosia Rdest z 15-punktową przewagą nad Przemysławem Milewskim. Jeżeli wicelider dojedzie pierwszy, a aktualna liderka jako druga, to zrównają się punktami, ale tytuł powędruje do Milewskiego (większa ilość zwycięstw w sezonie).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News