WSMP: Miękoś nowym mistrzem Polski, ale to jeszcze nie koniec wyścigowych emocji

WSMP: Miękoś nowym mistrzem Polski, ale to jeszcze nie koniec wyścigowych emocji

Zrzut ekranu 2019-09-20 o 20.39.48

Podaj dalej

Podczas trwającej w ten weekend finałowej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski Mariusz Miękoś sięgnął po tytuł mistrza Polski w kategorii sprint. Reprezentant Fastline Racing Academy zdominował piątkową rywalizację i na jeden wyścig przed końcem sezonu jego rywale nie mają już nawet matematycznych szans na doścignięcie go w tabeli sezonu 2019.

Kierowca korzystający w ten weekend z Lamborghini Huracana Supertrofeo najpierw zdominował sesję kwalifikacyjną, pokonując zaledwie kilka okrążeń i ustawiając swój samochód na pole position.

WSMP – Mariusz Miękoś nowym mistrzem Polski

Mariusz Miękoś reprezentujący barwy ekipy Fastline Racing Academy został nowym wyścigowym mistrzem Polski! Kierowca Lamborghini Huracana Supertrofeo wygrał w piątkowym wyścigu sprint i odskoczył rywalom w generalce przed finałowym starciem jutro na Torze Poznań. Do rozdania pozostał jeszcze mistrzowski tytuł w kategorii Endurance – 2-godzinny wyścig w stolicy Wielkopolski już jutro o godzinie 16:00!

Gepostet von WRC Motorsport & Beyond am Freitag, 20. September 2019

Miękoś bez większych trudności zamienił start z pole position na kolejne w tym roku zwycięstwo, które oznaczało także sięgnięcie po tytuł mistrza Polski. Na drugim stopniu podium finiszował Radosław Kordecki w Porsche 911 GT3 z zespołu Alda Motorsport.

To jednak nie koniec emocji w walce o mistrzowskie tytuły. Dziś o godzinie 17:30 miały miejsce kwalifikacje do wyścigu długodystansowego, które zdominował Artur Janosz – zmiennik Mariusza Miękosia w Lamborghini Huracan Supertrofeo. Duet Fastline Racing Academy wystartuje więc do jutrzejszego 2-godzinnego wyścigu z pole position i najprawdopodobniej sięgnie po kolejne mistrzowskie tytuły.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News