WSMP: Mariusz Miękoś przypieczętował mistrzostwo Polski Hour Race

WSMP: Mariusz Miękoś przypieczętował mistrzostwo Polski Hour Race

4 interakcje
WSMP: Mariusz Miękoś przypieczętował mistrzostwo Polski Hour Race

Podaj dalej

Na Torze Poznań trwa ostatni tegoroczny weekend Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018. Wczoraj zakończyła się finałowa, piąta runda Wyścigu Godzinnego Hour Race, w której tytuł przypieczętował Mariusz Miękoś.

Reprezentant Porsche Centrum Łódź był już pewny mistrzostwa kraju, dlatego w finałowej rundzie serii zdecydował się na jazdę jednym z najbardziej ulubionych Porsche 911 GT3 Cup. To ułatwiło nieco zadanie kolegom z ekipy GT3 Poland, Bartoszowi Opiole i Grzegorzowi Moczulskiemu w najmocniejszym w stawce Lamborghini Huracan. Kwalifikacje padły właśnie ich łupem, ale Miękoś zajął drugą lokatę, wyprzedzając w klasie D4+3500 inne Porsche 911 GT3 Cup duetu Kordecki/Mielcarek.

Mimo przewagi sprzętowej, Opioła z Moczulskim nie mieli łatwego wyścigu z Miękosiem. Łodzianin znany z bardzo równego tempa wyścigowego mocno deptał po piętach, mimo że używał Porsche 911 GT3 Cup w nie najmocniejszej specyfikacji 911.1. W efekcie kierowcy, których samochody perfekcyjnie przygotował zespół GT3 Poland przedzieliło na mecie 0,891 sekundy. Minimalnie lepszy okazał się duet korzystający z Lamborghini.

Z kolei trzeci na mecie, Kordecki i Mielcarek w kolejnym Porsche 911 GT3 Cup stracili blisko 2 okrążenia do czołowej dwójki. Po wyścigu sędziowie dopatrzyli się jeszcze u Miękosia o 4 sekundy zbyt krótkiego postoju na obowiązkowym pit-stopie (powinien trwać dokładnie 2 minuty). Jednak kara 12 sekund nie wpłynęła na ostateczne rezultaty.

WSMP Hour Race 2018 – punktacja końcowa (nieoficjalna)

Poz. Kierowca Punkty
1 Mariusz Miękoś 33
2 Kordecki – Dziurka/Lukas/Mielcarek 20
3 Opioła/Moczulski 18
4 Marcin Jedliński 10
5 Piotr Wójcik 4
6 Stanisław Jedliński 3

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News