WSMP: Mariusz Miękoś kończy wyścigowy weekend kolejnym zwycięstwem

WSMP: Mariusz Miękoś kończy wyścigowy weekend kolejnym zwycięstwem

16 interakcji

Podaj dalej

Za nami wyścig sprinterski 4. rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań. Podobnie jak wczoraj, zwycięstwo powędrowało do Mariusza Miękosia.

Z pole position do wyścigu ruszał Marcin Jedliński, a w pierwszych dwóch rzędach mieliśmy jeszcze Richarda Chlada Jr. oraz Stanisława Jedlińskiego. Oni jednak walczą w ten weekend w ramach mistrzostw Europy FIA CEZ w znacznie mocniejszych samochodach, więc nie biorą udziału w rywalizacji wewnątrz WSMP.

fot. Grzegorz Kozera

Tam zdecydowanie najlepsza pozycja startowa należała do Mariusza Miękosia, który w swoim Porsche 911 GT3 startował do rywalizacji z trzeciego pola. Kierowca Fastline Racing Academy miał zatem automatycznie przewagę nad swoimi rywalami w kolejnych 911 – Radosławem Kordeckim i Maciejem Kępką.

Zawodnicy mierzyli się na dystansie 17 okrążeń, czyli niemal 70 kilometrów. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej podobnie jak wczoraj powędrowało do Marcina Jedlińskiego, za którym do mety dojechali Chlad oraz Miękoś, który był jednocześnie najlepszy w stawce WSMP.

Miękoś dominował w wyścigu. Dość powiedzieć, że kierowca Fastline Racing Academy jechał tempem na poziomie okrążeń 1:35,9, zaś najlepszym kółkiem drugiego na mecie Radosława Kordeckiego był wynik 1:37,5. Miękoś dzięki kolejnemu zwycięstwu zdecydowanie powiększył swoje prowadzenie w WSMP 2019.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News