WSMP: Lewandowski sięga po zwycięstwo w gościnnym starcie

WSMP: Lewandowski sięga po zwycięstwo w gościnnym starcie

5 interakcji
http—erosmaggi.net-wp-content-uploads-2017-02-Lewandowski

Podaj dalej

Andrzej Lewandowski po starcie z pole position sięgnął po pierwsze zwycięstwo w WSMP w sezonie 2019.

Zawodnik GT3 Poland w ostatnich latach skupił się na startach zagranicznych, sięgając m. in. po mistrzowski tytuł w klasie Am w bardzo mocnej serii International GT Open. W ten weekend Lewandowski zdecydował się wrócić na nasz rodzimy Tor Poznań, gdzie wygrał dzisiejszy sprinterski wyścig.

Lewandowski świetnie wystartował z pole position, broniąc prowadzenia. Już po 3 okrążeniach jego przewaga nad drugim Piotrem Wójcikiem wynosiła ponad 8 sekund, jednak błąd na piątym okrążeniu kosztował go stratę pozycji lidera.

Po pięciu okrążeniach „Lewy” tracił 10 sekund do Piotra Wójcika w Porsche 911 i szybko wziął się za odrabianie strat. Ostatecznie kierowca Lamborghini Huracana wrócił na fotel lidera na 7 okrążeń przed wywieszeniem flagi w biało-czarną szachownicę.

To był pracowity wyścig dla broniącego tytułu WSMP Endurance Mariusza Miękosia. Zawodnik Fastline Racing Academy korzystający ze starszej wersji Porsche 911 GT3 Cup po starcie z trzeciego pola nie obronił swojej pozycji przed Maciejem Kępką. Jednakże, już po jednym okrążeniu kierowca Fastline Racing Academy wrócił na pozycję numer 3.

Podium dzisiejszego wyścigu WSMP sprint w klasyfikacji generalnej uzupełnili Piotr Wójcik i Mariusz Miękoś. Tuż za najszybszą trójką finiszował Maciej Kępka.

W klasie D4 3500 triumfował Dawid Bokiej, pokonując Krzysztofa Zagórskiego i Annę Bigos. Bardzo ciekawie wyglądała również rywalizacja w klasie DN 5. Tam triumfował Bartłomiej Mirecki za kierownicą Volkswagena Golfa, a zaciętą walkę o 9. i 10. miejsce w generalce za kierownicą pucharowych Renault Clio stoczyli Szymon Jabłoński i Karol Urbaniak.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News