WSMP: Jedliński wykorzystuje przewagę samochodu. Mariusz Miękoś wysoko

Za nami kwalifikacje do wyścigu w trakcie 3. rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań. Z najlepszym czasem ukończył je Marcin Jedliński w Audi R8 LMS GT3. Wysoko był lider WSMP, Mariusz Miękoś.

Od samego początku czasówki było widać, że sporą przewagę mają Marcin Jedliński i Richard Chlad startujący w zdecydowanie najmocniejszych samochodach Audi R8 LMS GT3. Jedliński w walce na szczycie pokonał swojego czeskiego rywala o zaledwie 0,382 s i obaj panowie ustawią się w pierwszym rzędzie do wyścigu.

Kolejne dwie pozycje to już zawodnicy z klasy D4+3500. Podium w czasówce skompletował Mariusz Urbański, zaś tuż za nim uplasował się Mariusz Miękoś w Porsche 911. Lider mistrzostw Polski w trakcie kwalifikacji przejechał zaledwie cztery okrążenia, z czego dwa szybkie.

Mariusz Miękoś: Generalnie jestem bardzo zadowolony z dzisiejszych wyników. Wczoraj po południu jeszcze troszkę popracowaliśmy i było widać, że to w połączeniu z wykonaną wcześniej pracą przynosi efekty. Dzisiaj rano kręciłem świetne czasy na używanych oponach, do czasówki podszedłem na spokojnie, wykonałem tylko dwa szybkie okrążenia – różnica pomiędzy nimi wyniosła tylko 0,003 s! Widać, że wyciskałem z samochodu co się dało. Jestem zdecydowanie przed moimi konkurentami, z którymi walczę w mistrzostwach Polski, przede mną znalazły się tylko szybkie samochody GT3 z mistrzostw Europy.