Wróbel zamienia pole position na zwycięstwo

Konrad Wróbel kontrolował przebieg pierwszego wyścigu Kia Platinum Cup na torze Hungaroring i sięgnął po zwycięstwo. Podium uzupełnili Kamil Serafin i Adrienn Vogel.

Wróbel zamienia pole position na zwycięstwo
Podaj dalej

Konrad Wróbel świetnie wystartował do dzisiejszej rywalizacji, jednak przez chwilę wydawało się, że to Kamil Serafin wyjdzie zwycięsko z pierwszego zakrętu.

Pechowo pierwsze okrążenie zakończyła Petra Krajnyak, węgierska zawodniczka startująca z 7. miejsca, która na skutek kontaktu z Jakubem Dwernickim odpadła z rywalizacji. Dla zawodnika z numerem 22. nie był to najszczęśliwszy wyścig, bowiem na 2 okrążenia przed końcem na 1. zakręcie uderzył w Miłosza Siemaszkę.

Tuż za podium dzisiejszą rywalizację zakończył wracający po 2 latach za kierownicę Kia Picanto Filip Tokar, wyprzedzając Nikodema Wierzbickiego i Lukasa Keila.

Siódmy linię mety przekroczył Marek Begier, a tuż za nim zameldowali się Aleksander Olejniczak, Dawid Borek i zamykający najszybszą dziesiątkę Marcin Ganowski.

Tylko 4 sekund zabrakło Patrykowi Borkowi, by to on mógł wskoczyć do najszybszej dziesiątki wyścigu.

Trzech ostatnich sklasyfikowanych zawodników pierwszego w tym sezonie wyścigu Kia Platinum Cup to Jakub Dwernicki, Miłosz Siemaszko i Maciej Ziemek.

Najszybszym okrążeniem wyścigu popisał się Kamil Serafin.

Tagi: Kia Platinum CupPlatinumOrlen OilKiaHungaroring

 

Przeczytaj również