WRC: Świeżo upieczony tatuś, Thierry Neuville zapewnia, że nie będzie jeździł wolniej

WRC: Świeżo upieczony tatuś, Thierry Neuville zapewnia, że nie będzie jeździł wolniej

18 interakcji
7rnbDeE8LAC6DuahTTeXbPC9YPF7WQdr.large

Podaj dalej

Od miesiąca, fabryczny kierowca Hyundaia w WRC, Thierry Neuville jest ojcem. Belg zapewnia, że wbrew powszechnemu przesądowi, nie będzie jeździł wolniej za kierownicą i20 Coupe WRC.

31-letni kierowca oraz jego dziewczyna, Deborah Ghys od 8 lipca są rodzicami małej Camille. Czterokrotny wicemistrz świata potwierdził w rozmowie z „Rallye Magazin„, że to niczego nie zmienia w kwestii jego stylu jazdy. – Bycie ojcem to nowy etap w moim życiu, który właśnie się rozpoczął, ale myślę, że dobrze to pogodzę – powiedział Neuville. – Może być tylko lepiej. Na pewno moja jazda nie stanie się bardziej defensywna.

Thierry Neuville zajmuje obecnie trzecie miejsce w klasyfikacji sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata ze stratą tylko 3 punktów do broniącego tytułu Sebastiena Ogiera, ale aż 25 do Otta Tanaka. Belg liczy na mocny wynik w ADAC Rallye Deutschland (22-25 sierpnia), który wygrał 5 lat temu (była to jego pierwsza wygrana w WRC).

 

Thierry Neuville: W Rajdzie Niemiec musisz atakować od początku. Nie możesz tam jechać „na dojechanie”. Dla nas to taki sprint. Poza odcinkiem Panzerplatte, pozostałe odcinki są relatywnie krótkie. Trzeba atakować na maksa. Zawsze jednak mogą pojawić się nowe elementy lub warianty. Większość czołowych kierowców bardzo dobrze zna odcinki i przez lata przejeżdżała je w różnych kierunkach. To oznacza, że możemy być bardzo blisko limitu. Tak będzie zresztą trzeba, jeśli chce się być z przodu.

Dla Belga będzie to niemal domowa impreza, ponieważ jego rodzinne St. Vith jest oddalone o zeldwie 80 km od bazy rajdu. W ubiegłym roku Neuville zajął drugie miejsce, ustępując tylko Ottowi Tanakowi.

WRC | Testy przed Rajdem Niemiec 2019 – Thierry Neuville

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News