WRC: Kajetanowicz nie pojedzie w Rajdzie Finlandii. W planie głównie Europa

WRC: Kajetanowicz nie pojedzie w Rajdzie Finlandii. W planie głównie Europa

104 interakcje

Podaj dalej

Kierowca Lotos Rally Team, Kajetan Kajetanowicz potwierdził w rozmowie z Karolem Ferencem z Akademickiego Radia Luz, że nie pojawi się w stawce WRC2 Rajdu Finlandii (26-29 lipca). Termin zgłoszeń do ósmej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata minął w poniedziałek.

„Kajto” prawdopodobnie pojawi się Fordem Fiestą R5 z M-Sport Poland w ADAC Rallye Deutschland (16-19 sierpnia). Kolejne starty zostaną wybrane spośród europejskich rejonów. W tym wypadku opcjami są powracający do kalendarza Rajd Turcji (13-16 września, trasa przebiega w azjatyckiej części, choć odcinki znajdują się tuż przy greckich wyspach), Rajd Wielkiej Brytanii (4-7 października), Rajd Hiszpanii (25-28 października). Załogi Kajetan Kajetanowicz/Maciek Szczepaniak na pewno nie zobaczymy w kończącym sezon Rajdzie Australii (15-18 listopada).

Nie jest wykluczone, że ustronianin zaliczy wszystkie europejskie imprezy po Rajdzie Finlandii. Program tegorocznych startów w WRC2 zakłada minimum 4 rajdy, ale może być ich więcej. W sezonie 2018 39-latek wystartował do tej pory tylko w Rajdzie Sardynii, gdzie zajął 7. miejsce w WRC2 docierając do mety dzięki Rally 2. Podczas włoskiej rundy mistrz Europy czterokrotnie znalazł się na oesowym podium swojej kategorii.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News