WRC: Elena się wygadał? Czy Loeb był gotów do powrotu?

WRC: Elena się wygadał? Czy Loeb był gotów do powrotu?

69 interakcji
WRC: Elena się wygadał? Czy Loeb był gotów do powrotu?

Podaj dalej

Daniel Elena, dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata jako pilot Sebastiena Loeba, umieścił wczoraj na facebooku wpis, który być może uchyla nieco zakulisowych tajemnic z obozu fabrycznego zespołu Citroena w WRC.

W początkowej wersji Monakijczyk gratulował oddziałowi Citroen Racing nowego duetu kierowców, umieszczając francuską i fińską flagę. Ta druga szybko jednak została z wpisu usunięta, a w treści pozostał sam „duet” (w domyśle Ogier/Ingrassia). Może to jednak oznaczać, że już niebawem zostanie wypuszczony komunikat prasowy o przejściu Esapekki Lappiego, o co zabiega management kierowcy jeżdżącego obecnie dla Toyoty.

Po edycji wpis także pozostawia domysły. Elena napisał w nim „Gratulacje Citroen Racing za wasz duet na 2019. Pochodnia zgasła definitywnie. Powodzenia chłopaki! Dla nas to pożegnanie z WRC. Cyfra 9 pozostanie naszym szczęśliwym talizmanem”.

Félicitations Citroën Racing pour votre duo ?? pour 2019 ? Le flambeau est définitivement passé ! Bonne chance les gars ??Pour nous, bye bye le WRC ?? Le chiffre 9️⃣ restera notre porte bonheur ☘️

Julkaissut Daniel Elena Perjantai 28. syyskuu 2018

Stwierdzenia o pochodni i pożegnaniu mogą sugerować, że legendarna załoga Loeb/Elena była gotowa do powrotu w pełnym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata 2019. Oczywiście tylko w przypadku, gdyby zespół z Wersalu nie dogadał się z Sebastienem Ogierem. Tak się jednak nie stało, więc taki plan awaryjny mógł zostać anulowany. Czytając między wierszami można jednak odnieść wrażenie, że Elena miał cichą nadzieję, że razem z Loebem powalczą o swój dziesiąty tytuł mistrzowski.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News