WRC 2: To było do przewidzenia. Kajetanowicz po Argentynie zaliczy Rajd Chile

WRC 2: To było do przewidzenia. Kajetanowicz po Argentynie zaliczy Rajd Chile

89 interakcji

Podaj dalej

Tak jak sugerowaliśmy przy okazji publikacji listy zgłoszeń do Rajdu Argentyny (25-28 kwietnia), Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak pozostaną w Ameryce Południowej dłużej, aby wystartować też w Rajdzie Chile (9-12 maja).

Po ubiegłotygodniowych testach na kompleksie Tor Podolany i na Mazurach, zespół Raimunda Baumschlagera (BRR) przygotował Volkswagena Polo GTI R5 w barwach Lotos Rally Team do transportu lotniczego. Trzykrotny rajdowy mistrz Europy po raz pierwszy wystąpi w Argentynie i Chile. Maciej Szczepaniak 8-krotnie pilotował polskich kierowców Rally Argentina, ale podobnie jak Kajto, nie miał okazji do rywalizacji na chilijskich oesach.

Kajetan Kajetanowicz: Przede mną starty w Argentynie i Chile. Pierwszy raz ruszam na rajdy do Ameryki – przyznam szczerze, że nadal ciężko mi w to uwierzyć! To spełniające się kolejne sportowe marzenie! Dołączę do wąskiego grona polskich kierowców, którzy mieli możliwość rywalizowania w rundzie mistrzostw świata na tym kontynencie. Czeka nas bardzo trudne wyzwanie i walka z zawodnikami, którzy znają już te trasy. Z poprzedniej rundy na Korsyce wróciliśmy bogatsi o 15 punktów za podium. Oczywiście ciągle intensywnie pracujemy nad kolejnymi startami. Każdy rajd to inne trasy i zakręty, warunki atmosferyczne, nawierzchnia, ale także pracochłonna organizacja i logistyka… I choć lada dzień będziemy już za oceanem, ponad 12 tysięcy kilometrów od naszego kraju, to już wiem, że ze wspaniałym wsparciem kibiców jesteśmy gotowi sprostać tej próbie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News