WRC 2 Pro: Łukasz Pieniążek czuł ból w karku. Kamil Heller przygryzł sobie język

WRC 2 Pro: Łukasz Pieniążek czuł ból w karku. Kamil Heller przygryzł sobie język

73 interakcje

Podaj dalej

Łukasz Pieniążek i Kamil Heller samotnie wygrali kategorię WRC 2 Pro podczas Rajd Meksyku. Na konferencji prasowej po imprezie polski kierowca opowiedział z jakimi trudnościami musieli zmierzyć się w przeciągu weekendu.

Łukasz, twój pierwszy Rajd Meksyku był weekendem pełen wrażeń, ale w niedzielę sięgnąłeś po maksymalną liczbę punktów w mistrzostwach WRC 2 Pro. To był ciężki weekend?

Łukasz Pieniążek: Oczywiście to nie jest zwycięstwo, które napawa dumą. Byliśmy jedyną załogą w kategorii WRC 2 Pro. Popełniłem błąd w piątek i to było dla mnie bolesne. Odcinki są trudne i niełatwo było zrozumieć przyczepność, która ciągle się zmieniała. Wiedza i informacje, jakie zdobyliśmy będą kluczowe w kolejnych występach tutaj.

Jak bardzo piątkowy wypadek osłabił twoją pewność siebie?

ŁP: To był błąd w opisie. Ciężko odzyskać pewność. Gdy ją stracisz, zawsze zastanawiasz się czy będzie dobrze bądź nie na kolejnych odcinkach. Te próby są wąskie i kamieniste. Bardzo łatwo uszkodzić samochód. Starałem się odzyskać pewność. Jedne odcinki wychodziły lepiej, drugie gorzej. Jestem usatysfakcjonowany, ale nie tak łatwo było dopracować ustawienia. Mieliśmy zredukowaną moc i auta było dość ociężałe. Myślę, że jak wrócimy w przyszłym roku, to będziemy silniejsi.

Czy miałeś jakieś problemy przed niedzielnymi odcinkami?

ŁP: Nic szczególnego. Rano był jeden komunikat na wyświetlaczu, którego nie znałem. Postanowiłem poprosić mechaników do samochodu. Wolałem skorzystać z ich pomocy.

Jak duże wyzwanie stanowiła dla ciebie ta impreza?

ŁP: Mieliśmy dość mocne uderzenie w piątek. Nie jestem pewien ile G, ale czuję ból i sztywność w karku, a Kamil przygryzł sobie język. Było mu ciężko czytać notatki. Gratulacje dla niego za dobre wykonanie swojej roboty, dzięki której mogliśmy przejechać całą imprezę.


Zwycięstwo Łukasza Pieniążka sprawia, że M-Sport Ford World Rally Team jest zdecydowanym liderem punktacji producentów mistrzostw WRC 2 Pro. Polska załoga awansowała z kolei na drugie miejsce. Ich kolejnym występem będzie Rajd Korsyki w ostatni weekend marca.

Rajd Meksyku 2019 – wyniki końcowe (WRC 2 Pro)

1. Pieniążek Łukasz – Heller Kamil
Ford Fiesta R5 tyre
4:22:31.1

Punktacja kierowców WRC 2 Pro 2019 po 3. rundzie

1. flag Gus Greensmith 40
2. flag Łukasz Pieniążek 37
3. flag Kalle Rovanperä 36
4. flag Mads Østberg 25

Punktacja producentów WRC 2 Pro 2019 po 3. rundzie

1. M-Sport Ford World Rally Team 77
2. Škoda Motorsport 36
3. Citroën Total 25

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News