WRC 2 Pro: Kamil Heller nie będzie już pilotem Łukasza Pieniążka. Wiemy kto go zastąpi

Jak wynika z informacji, do których dotarł portal WRC Motorsport&Beyond, po zaledwie trzech wspólnych startach w Rajdowych Mistrzostwach Świata – Łukasz Pieniążek i Kamil Heller nie będą dalej tworzyć załogi.

WRC 2 Pro: Kamil Heller nie będzie już pilotem Łukasza Pieniążka. Wiemy kto go zastąpi
Podaj dalej

Duet M-Sport Ford World Rally Team przewodzi w klasyfikacji kierowców i pilotów mistrzostw WRC 2 Pro. Informacja jest o tyle zaskakująca, iż jeszcze tydzień temu rozmawialiśmy z Kamilem Hellerem o dalszej części sezonu, która miała być kontynuowana od Rajdu Portugalii. Mistrz Polski z 2017 r. (jako pilot Filipa Nivette) w tym tygodniu pozostaje nieuchwytny, aby udzielić stosownego komentarza w tej sprawie.

Rajd Korsyki był ostatnim wspólnym występem Pieniążka i Hellera | fot. RALLYPIXELS

Potwierdzenie tej informacji próbowaliśmy uzyskać w obozie Łukasza Pieniążka. – Nie chcę tego komentować – skwitował Artur Kubica, menedżer kierowcy. – Jeszcze nie ma oficjalnego komunikatu. Dopiero będziemy to komunikować na stronie Łukasza – dodał ojciec Roberta Kubicy. Szerszy komentarz w tej sprawie ma ukazać się dopiero w przyszłym tygodniu.

Według naszych źródeł, nowym pilotem Pieniążka będzie Jakub Gerber. Obaj stanowili załogę w 2015 r., zdobywając wicemistrzostwo Polski w klasie 4 Peugeotem 208 R2. 41-latek z Poznania ma na koncie pięć występów w mistrzostwach świata (4 z Jakubem Brzezińskim, 1 z Tomaszem Kucharem).

Nieoficjalnie nowym pilotem Pieniążka ma być Jakub Gerber

Przeczytaj również