WRC 2: Heller zastąpi Mazura w fabrycznej Fieście R5 Pieniążka?

WRC 2: Heller zastąpi Mazura w fabrycznej Fieście R5 Pieniążka?

160 interakcji

Podaj dalej

Łukasz Pieniążek dość nieoczekiwanie pojawił się wczoraj na testach z zespołem M-Sport w Wielkiej Brytanii z nowym pilotem, Kamilem Hellerem. Takie informacje dotarły do naszej redakcji z nieoficjalnych źródeł. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie mistrz Polski z sezonu 2017 zasiądzie na prawym fotelu fabrycznej Fiesty R5.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Łukasz Pieniążek w poniedziałek po raz pierwszy testował Forda Fiestę R5 z brytyjskim zespołem. Kierowca pochodzący z Częstochowy wybrał się na Rajd Monte-Carlo w roli obserwatora oraz po to, by poznać się z wszystkimi członkami zespołu.

W sobotę Łukasz opuścił jednak Gap. Wszystko wskazuje na to, że po krótkiej wizycie w Polsce poleciał prosto do siedziby M-Sportu. Tam miał spotkać się z Kamilem Hellerem, który wskoczył na prawy fotel jego rajdówki.

Wydaje się, że jedyne czego brakuje, to oficjalne potwierdzenie zmiany pilota przez zespół. Jeszcze 10 stycznia, gdy pierwszy raz dowiedzieliśmy się o dołączeniu Pieniążka do fabrycznego teamu M-Sport, na bocznych szybach widniało nazwisko dotychczasowego pilota Łukasza, Przemka Mazura.

Dla doświadczonego mistrza Polski z sezonu 2017 byłby to dopiero drugi start w randzie mistrzostw świata. Heller w WRC zadebiutował formując załogę z Aronem Domżałą w trakcie Rajdu Wielkiej Brytanii w sezonie 2014. Polska ekipa zajęła wówczas 5. miejsce w WRC 3.

Dotychczasowy pilot Łukasza Pieniążka, Przemek Mazur ma na swoim koncie 22 starty w mistrzostwach świata. W tym aż 17 z nowym zawodnikiem M-Sportu.

Na listach zgłoszeń zatwierdzonych przez FIA do Rajdu Szwecji obok Łukasza Pieniążka wciąż widnieje nazwisko Przemka Mazura. Jednak nie jest tajemnicą, że zmianę pilota można zgłosić jeszcze na dzień przed startem rywalizacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News