Wrażenia po Kryterium Asów

Wrażenia po Kryterium Asów

Wrażenia po Kryterium Asów

Podaj dalej

Takiego rozwiązania mogli się spodziewać wszyscy kibice, który w sobotni wieczór zjawili się przy ulicy Karowej w Warszawie, aby podziwiać najlepszych kierowców w kraju oraz zaproszonych gości. Żadnych złudzeń rywalom nie pozostawili Kajetan Kajetanowicz oraz Jarosław Baran. Zaskoczeniem może być doskonały rezultat załogi Subaru Poland Rally Team.

Aktualni mistrzowie Europy do Warszawy przyjechali rywalizować za kierownicą Forda Fiesta w specyfikacji WRC. Najpierw okazali się najlepsi podczas rywalizacji na pięciu odcinkach specjalnych Rajdu Barbórka, a chwilę później z czasem 2.01,64 zameldowali się na mecie w prestiżowym Kryterium Asów. Kajetan Kajetanowicz zwyciężył na ulicy Karowej już po raz szósty w ciągu ostatnich siedmiu lat – Wygrywać w tym miejscu po raz kolejny, to niesamowite uczucie. Muszę powiedzieć, że również jestem pod wielkim wrażeniem mojego samochodu. To dla mnie wspaniała chwila i pewnego rodzaju nagroda. Możliwość prowadzenia maszyny WRC to dla mnie wielka sprawa i nie chcę go oddawać. Możliwe, że zapakuję go na lawetę i zabiorę do domu – żartował Kajetanowicz.

Mamy to! Kryterium Asów na Karowej ponownie dla Kajta i Jarka!!!

Publié par Kajetan Kajetanowicz sur samedi 2 décembre 2017

Za plecami załogi LOTOS Rally Team na mecie zameldował się Dominykas Butvilas pilotowany przez Renatasa Vaitkeviciusa. Litwin stracił do lidera 3,43 sekundy – To już moje piąte podejście do rywalizacji na ulicy Karowej. Oczywiście jestem bardzo zadowolony, a atmosfera panująca wokół rywalizacji sportowej jest niesamowita. Mogłem jednak wycisnąć jeszcze trochę więcej ze swojego występu – skomentował na gorąco kierowca Skody Fabii R5.

Zaskoczeniem mogło być pojawienie się na trzecim miejscu podium duetu Miko Marczyk/Szymon Gospodarczyk. Załoga Subaru Imprezy wyprzedziła o 0,03 sekundy aktualnych Mistrzów Polski – Filipa Nivetta i Kamila Hellera oraz rywalizujących za kierownicą Citroena C4 RX Tomasza Kuchara i Magdalenę Lukas-Jurkowski – To po prostu spełnienie dziecięcych marzeń. Jeszcze rok temu jeździłem w rajdach okręgowych za kierownicą Hondy Civic, a teraz jestem w tym miejscu tutaj na Karowej – skomentował Miko Marczyk.

To był bardzo udany start Subaru Poland Rally Team w RAJD BARBÓRKA. Cieszymy się z podium Miko Marczyk Motorsport i…

Publié par Subaru Poland Rally Team sur samedi 2 décembre 2017

Wyniki Kryterium Asów:

1. Kajetan Kajetanowicz/Jarek Baran – 2.01,64
2. Dominykas Butvilas/Renatas Vaitkevicius +3,43
3. Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk +4,08
4. Filip Nivette/Kamil Heller +4,11
5. Tomasz Kuchar/Magdalena Lukas-Jurkowski +4,74
6. Wojciech Chuchała/Sebastian Rozwadowski +5,43
7. Marcin Słobodzian/Jakub Wróbel +5,46
8. Bryan Bouffier/Xavier Panseri +5,55
9. Michał Ratajczyk/Jędrzej Szcześniak +8,02
10. Tomasz Gryc/Michał Kuśnierz +9,24

Pełna lista wyników dostępna pod tym adresem.

Tagi: Rajd Barbórka, Kryterium Asów

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News