WorldRX w pełni elektryczne od 2020 roku

WorldRX w pełni elektryczne od 2020 roku

WorldRX w pełni elektryczne od 2020 roku

Podaj dalej

FIA potwierdziła wczoraj, że cykl Rallycrossowych Mistrzostw Świata począwszy od 2020 roku będzie korzystał tylko z samochodów elektrycznych.

Ciało zarządzające światowym motorsportem potwierdziło wcześniejsze plotki, jakoby najwyższa klasa aut ścigających się w WorldRX miała korzystać z elektrycznych baterii. Na obecną chwilę zostało to potwierdzone w latach 2020 – 2023.

Celem FIA jest przejście Rallycrossowych Mistrzostw Świata na elektryczne auta od 2020 roku – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Chcemy przez to rozwijać elektryczne technologie i poszukiwać jak najbardziej efektywnych rozwiązań dla tego rodzaju napędu. Ponadto, pokażemy, że samochody elektryczne mogą sprawiać tak samo dużo frajdy, jak te napędzane tradycyjnymi jednostkami.

– Aby zachować rozsądek i kontrolować koszty na tak wysokim poziomie technologicznym, FIA ustali jaki rodzaj baterii będą mogły wykorzystywać zespoły w swoich samochodach.

Paul Bellamy, dyrektor zarządzający World RX, powiedział, że cykl mistrzostw świata jest w pełni zaangażowany w perspektywę przejścia na energię elektryczną. Dodał również, że wprowadzenie elektrycznych samochodów nie będzie miało miejsca przed rokiem 2020.

Tagi: World RX, elektromobilność, FIA 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News