Wolff: Kubica może jeszcze zainteresować czołowe zespoły

Zdaniem szefa ekipy Mercedesa Toto Wolffa, istnieje szansa, że Robert Kubica wróci na czoło stawki w niedalekiej przyszłości.

Wolff: Kubica może jeszcze zainteresować czołowe zespoły
Podaj dalej

Polski kierowca po ośmiu latach przerwy w Formule 1 wraca w przyszłym sezonie do Williamsa. Zdaniem Toto Wolffa, jest wysoce prawdopodobne aby Robert ponownie znalazł się na radaryach najlepszych ekip w stawce.

Polak, który w grudniu skończy 34 lata ma nieodwracalnie kontuzjowaną prawą rękę, ale szef zespołu Mercedesa uważa, że były kierowca BMW Sauber oraz Renault i niedoszły reprezentant Ferrari, może niebawem ponownie zacząć interesować czołowe ekipy.

Toto Wolff, szef Mercedesa: Jeżeli zmiecie George’a Russlella w każdej sesji a Williams nagle znajdzie się na ósmej, a nie 18 pozycji, wtedy mogę was zapewnić, że każdy wielki zespół ponownie zacznie rozglądać się za Robertem.

Wolff przewiduje również, że Robert Kubica w sezonie 2019 pomoże Williamsowi odbić się od dna, które zaliczył w tym roku.

Toto Wolff, szef Mercedesa: Paddy Lowe i jego ludzie rozpoczęli pracę nad nowym bolidem bardzo wcześnie. Myślę, że przyszłoroczny bolid Williamsa będzie znacznie szybszy niż obecny. Jeżeli Robert będzie jeździł na najwyższym poziomie, rozwinie Williamsa i przyspieszy cały zespół, uważam, że czołowe zespoły będą mogły ponownie zacząć się nim interesować bez względu na sytuację z jego ramieniem.

Przeczytaj również