Wojna na zapleczu

Wojna na zapleczu

Podaj dalej

Już jutro o godzinie 18:00 czasu polskiego wystartuje 67. Neste Rajd Finlandii. O czołówce mistrzostw świata pisaliśmy już sporo, czas przyjrzeć się zmaganiom na zapleczu królewskiej kategorii – w WRC 2. Tam zabraknie zwycięzców 7 z 8 dotychczas rozegranych rajdów, więc powinno być bardzo ciekawie.

Pierwszą załogą WRC 2, która ruszy na trasy będzie Ole Christian Veiby i Stig Rune Skjaermoen. Norweski duet podróżował będzie Skodą Fabią R5 i wydaje się, że jest głównym faworytem do zwycięstwa. Z kolejnymi numerami wystartują Simone Tempestini, Pierre-Louis Loubet oraz Gus Greensmith.

Na pewno powinniśmy bacznie obserwować zespół juniorów Tommiego Makinena – Takamoto Katsutę oraz Hirokiego Araia. Obaj pojadą Fordami Fiesta R5. Nie możemy naturalnie zapominać o reprezentantach gospodarzy – w walce o najwyższe laury powinni liczyć się również Juuso Nordgren (pojedzie Fabią R5 Kalle Rovanpery), Jari Huttunen oraz Max Vatanen (pojedzie Fiestą R5 Kajetana Kajetanowicza).

Jeśli już mowa o kategoriach towarzyszących, to spójrzmy także na klasę WRC 3. Tam wszystkich ośmiu zawodników wystartuje Fordami Fiesta R2T, przygotowanymi przez krakowski oddział M-Sportu. Tutaj ciężej byłoby wybrać tych, którzy teoretycznie nie powinni się liczyć w walce o zwycięstwo. Głównym faworytem będzie z całą pewnością lider cyklu Nil Solans. Swoje dorzucą pewnie też Nicolas Ciamin i Terry Folb oraz zawodnicy mieszkający na Półwyspie Skandynawskim, znający te szutry jak własną kieszeń – Emil Lindholm i Dennis Radstrom. Na końcu… zostaje jeszcze Julius Tannert, doskonale znany z ERC 3, piekielnie szybki zawodnik.

Rajd Finlandii rozpocznie się już jutro odcinkiem specjalnym Harju 1.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News