Wójcik na pole position

Wójcik na pole position

Podaj dalej

Piotr Wójcik odnotował najlepszy czas w dzisiejszych kwalifikacjach Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe, pokonując o zaledwie 0,145 sekundy drugiego Marcina Jedlińskiego z zespołu OLIMP Racing.

Od samego rana na Torze Poznań panowały deszczowe warunki, jednak kilka chwil przed wyjazdem na małopolski obiekt nawierzchnia zaczęła przesychać, a wszyscy zawodnicy zdecydowali się na wybór opony typu slick.

W tych nieprzewidywalnych warunkach najszybszy w całej stawce był Robert Lukas, który w Porsche 911 GT3 Cup w specyfikacji na sezon 2017 pokonał nitkę Toru Poznań z czasem 1:31.269.

Zawodnik Porsche Supercup jest jednak zgłoszony w klasie Gość, dzięki czemu pole position powędrowało właśnie do Piotra Wójcika – aktualnego lidera mistrzostw Polski Porsche GT3 CCCE.

Na czwartym miejscu w generalce i trzecim w pucharze zameldował się Stefan Oschmann. Drugi w klasie gość był Radosław Kordecki, natomiast najszybszy w klasie S okazał się Stanisław Jedliński, który o niecałe 2 sekundy pokonał Wiesława Lukasa.

Stawkę zamknął gościnnie startujący, zastępujący swojego tatę – Maciek Kępka.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News