Włoski Motorsport: Decyzja w sprawie skrzydła Kubicy była polityczna. Podjęła ją Claire Williams

Włoski Motorsport: Decyzja w sprawie skrzydła Kubicy była polityczna. Podjęła ją Claire Williams

Podaj dalej

Włoski oddział Motorsportu nie zostawił suchej nitki na Claire Williams po Grand Prix Japonii. Według Roberto Chinchero – tego co stało się przed wyścigiem nie można nazwać inaczej, niż wybór polityczny.

W piątek wydarzyło się coś, co dało mi dodatkową pewność siebie za kierownicą. Czułem się lepiej. Uzgodniliśmy coś, a potem w niedzielę ustalenia się zmieniły – powiedział Robert Kubica po zakończeniu Grand Prix Japonii. Wynika z tego, że Claire Williams zgodziła się wstępnie, by Kubica wystartował do wyścigu z nowym skrzydłem. Jednak w niedzielę nowego elementu zabrakło w samochodzie Polaka.

Na skutek tej decyzji trakcja w bolidzie 34-latka uległa znaczącemu pogorszeniu, co przyczyniło się do wypadku w porannych kwalifikacjach.

To był wybór polityczny, a nie techniczny – uważa Roberto Chinchero.

Roberto Chinchero: Polskiemu kierowcy – usatysfakcjonowanemu progresem, który wykonał w treningach na Suzuce, mając jedyną dostępną poprawkę – zabrano eksperymentalne skrzydło z powodu decyzji podjętej nie na torze. Wydaje się, że zrobiła to Claire Williams, będąca w domu. Wybór polityczny, a nie techniczny. Na cztery wyścigi przed końcem sezonu wygląda to na odliczanie do końca historii, który przyniesie ulgę obu stronom. Kubica już teraz szuka alternatyw, ale sytuacja nie zmieni się po odejściu Polaka. Pozostanie zawstydzająca, dopóki nie dojdzie do drastycznej zmiany w zarządzie ekipy, która nadal pozostaje jedną z najwybitniejszych w historii Formuły 1.

Robert Kubica wściekły po wyścigu. „Dzisiaj rano otworzyły mi się oczy. Pewne granice zostały przekroczone”

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News