Włoska mafia nielegalnie porzuciła 45 ton śmieci z Neapolu na stacji benzynowej w Gliwicach

Włoska mafia nielegalnie porzuciła 45 ton śmieci z Neapolu na stacji benzynowej w Gliwicach

MzUzODIxYhs0GDl3ZgNvDndAbS0gWmFYIFh1ZmY3YkxhTjdwe0FiHnsNPy0kH2MKOVV-d3lJdEtsTn91ZFV7S2xPf318THVVJhcmISoRYB0nHyoqOR0sGTBUJTQuWjA=

Podaj dalej

Problem związany ze śmieciami, włoską mafią i Neapolem jest nam wszystkim mniej lub bardziej znany. Mało kto spodziewałby się jednak, że 45 ton plastiku, który porzucono na nieczynnej stacji benzynowej w Gliwicach, pochodziło właśnie ze stolicy Kampanii.

La nostra plastica sversata in Polonia

In Polonia sono presenti tonnellate di plastica italiana abbandonata: la vicenda ha portato a un contenzioso tra i due Paesi per spedizioni illegali dei rifiuti. Le immagini realizzate da Greenpeace in anteprima ⬇️

Gepostet von Sky TG24 am Mittwoch, 16. Oktober 2019

Skandal związany ze śmieciami ujawnił Greenpeace Italia, który potwierdza, że śmieci trafiły z Neapolu do Polski dzięki sfałszowanym dokumentom. Firma Di Gennaro, zajmująca się przetwórstwem plastiku wyrzuconym przez neapolitańczyków, twierdziła, że sprzedaż do Polski odbywa się zgodnie z prawem.

Na nieczynnej stacji benzynowej składowano łącznie 45 ton sprasowanego plastiku. W Gliwicach znaleziono także opakowania znanych włoskich marek, które rzekomo miały trafiać do Polski w celu dalszego przetwórstwa.

Roberto Pennisi, włoski prokurator zajmujący się mafią i terroryzmem przyznał, że słabością włoskiego systemu jest brak kontroli dokumentów i potwierdzeń, co ostatecznie stało się z plastikiem.

Dla firm śmieciowych „zgubiony” transport, który wcześniej podróżował po Europie, to świetny sposób na zysk. Według ustaleń Greenpeace śmieci na podobnych zasadach trafiały do Polski i Turcji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News