Włoska batalia

Włoska batalia

Podaj dalej

SEAT Leon Eurocup jest już na półmetku. Tym razem zawodnicy zmierzą się na włoskim Mugello!

fot. SEAT
fot. SEAT

Obiekt we włoskiej Toskanii jest bardziej znany kibicom motocykli, gdyż rokrocznie odbywają się na mim zmagania Moto GP, jednak entuzjaści wyścigów samochodowych równie często odwiedzają ten obiekt. Rywalizacja w tym regionie oczywiście rozpoczęła się na trasie wytyczonej po drogach publicznych, jednak już w 1973 roku wybudowano stały obiekt, który obecnie należy do Ferrari. Podczas jednego okrążenia zawodnicy muszą zmierzyć się z piętnastoma bardzo szybkimi zakrętami, które są testem zarówno dla maszyn, jak i umiejętności kierowców.

Podczas poprzednich sześciu wyścigów świetnie spisywał się Niels Langeveld, który znajduje się obecnie na czele klasyfikacji generalnej. We Włoszech życie liderowi na pewno będą utrudniać Mikel Azcona oraz Stian Paulsen, którzy cały czas plasują się w ścisłej czołówce i będą chcieli pokazać, że oddanie prowadzenia to zaledwie drobny wypadek przy pracy.

Tym razem seria nie towarzyszy GT Open, więc będzie rozgrywana według trochę innego formatu. Treningi oraz kwalifikacje odbędą się w piątek, natomiast sobota i niedziela będą stały pod znakiem wyścigów. Pierwszy z nich odbędzie się o 17:30, natomiast drugi o 13:00 dnia kolejnego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News