Właściciele samochodów elektrycznych zablokowali stację benzynową w ramach protestu 

Właściciele samochodów elektrycznych zablokowali stację benzynową w ramach protestu 

Właściciele samochodów elektrycznych zablokowali stację benzynową w ramach protestu 

Podaj dalej

Kilku właścicieli pojazdów elektrycznych w Chorwacji zorganizowało krótki protest na podmiejskiej stacji benzynowej na początku tego tygodnia. Ich celem było podkreślenie problemu jaki występuje w przypadku ładowania elektrycznych samochodów. 

Materiał filmowy zarejestrowany podczas protestu został udostępniony w Sieci przez członka nieoficjalnego klubu Tesla Motors Club Croatia, Igora Kolovrata. Na filmie widzimy 15 samochodów elektrycznych zaparkowanych w samym środku stacji benzynowej. Wśród nich znalazło się parę Tesli Model S, Smartów ForTwo Electric Drive, dwa BMW i3s, Hyundai Kona Electric, nowy Nissan Leaf, Volkswagen e-Up oraz Volkswagen e-Golf. 

„Zemsta elektrycznego samochodu”

Revenge of the Electric Car! This is how it looks when you have no other solution to emphasize the problem of blocking charging stations for EVs than to block gas station with electric vehicles. The performance lasted 6 minutes and it was not our intention to harass anyone, but to point out the fact that electric vehicles are here, and their positive impact on society.

Gepostet von Igor Kolovrat am Montag, 9. Dezember 2019

Takim hasłem rozpoczął swój wywód na Facebooku Kolovrat. – Tak to wygląda, kiedy nie mamy już innego rozwiązania, które podkreśliłoby problem blokowania stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Musieliśmy więc zablokować stację benzynową samochodami elektrycznymi. Protest trwał 6 minut i naszym zamiarem nie było nękanie innych kierowców. Tylko chcieliśmy zwrócić uwagę na fakt, że samochody elektryczne poruszają się po publicznych drogach. Mają one pozytywny wpływ na społeczeństwo – napisał Igor. 

Problem nie pojawił się jednak wczoraj. Już w zeszłym roku garść napędzanych silnikami spalinowymi aut zaczęła blokować stacje ładowania elektryków w Stanach Zjednoczonych. W zeszłym miesiącu pojawił się nawet film, na którym Ford F-150 Raptor został zholowany z miejsca parkingowego przeznaczonego dla samochodów elektrycznych. 

Nie wiemy, czy w Chorwacji obowiązują przepisy dotyczące pojazdów spalinowych zaparkowanych na miejscach dla elektryków. Ale w USA wprowadzono już przepisy, które taki manewr czynią nielegalnym. Takie prawo obowiązuje już w stanach: Kalifornia, Hawaii, Massachusetts, Rhode Island i na Florydzie. 

Obrońcy klimatu nakłonili UE do rozważenia ostrzejszych limitów CO2 dla samochodów. Protestują nawet Niemcy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News