Wittmann zdyskwalifikowany, top 4 dla Audi

Wittmann zdyskwalifikowany, top 4 dla Audi

Podaj dalej

Marco Wittmann wygrał dzisiejszy drugi wyścig DTM na torze Zandvoort, jednak już po zakończeniu rywalizacji został zdyskwalifikowany, dzięki czemu z czterech pierwszych miejsc w tabeli z wynikami cieszył się zespół Audi.

Urzędujący mistrz DTM wygrał w bezpośredniej walce z Audi prowadzonym przez Mike’a Rockenfellera, mijając linię mety o 0,8 sekundy przed rywalem.

Samochód Wittmanna po wyścigu został jednak zatrzymany na dłużej w parku zamkniętym, a sędziowie podjęli decyzję o zdyskwalifikowaniu dzisiejszego zwycięzcy po tym, jak nie dało się z jego samochodu pobrać regulaminowej, kilogramowej próbki paliwa.

#99 Mike Rockenfeller, Audi RS5 DTM

Dzięki tej decyzji dzisiejszym zwycięzcą został Rockenfeller, a dwa kolejne stopnie na podium uzupełnili jego zespołowi koledzy z Audi – Loic Duval i Mattias Ekstrom. Co ciekawe, Szwed zakończył dzisiejszy wyścig niecałą minutę za Wittmannem, a i tak w ostatecznym rozrachunku załapał się na podium.

Dyskwalifikacja Wittmanna jest bardzo niekorzystna w kwestii jego obrony mistrzowskiego tytułu – wcześniejszy zastrzyk punktów za dzisiejsze zwycięstwo postawił go bowiem w pozycji jednego z faworytów do sięgnięcia po końcowy triumf.

Zwycięstwo Rockenfellera było jego pierwszym od sezonu 2015 i pozwoliło mu na awans na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej – przed nim znajdują się dwaj kierowcy Audi – Rene Rast i Mattias Ekstrom.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News