Williams przedstawił nowego sponsora

Williams przedstawił nowego sponsora

Podaj dalej

Hinduska firma działająca w obszarze telekomunikacji i IT – Tata Communications, będzie w tym sezonie kolejnym partnerem Williams ROKiT Racing.

Koncern ma spore doświadczenie w F1. Przez siedem lat, począwszy od 2012 roku, Tata była odpowiedzialna za świadczenie usług sieciowych i hostingowych oraz systemów bezpieczeństwa.

Plotki o możliwej współpracy pojawił się już podczas przedsezonowych testów w Katalonii. Teraz Claire Williams potwierdziła, że Hindusi będą wspierać zespół z Grove w przesyłaniu danych z wyścigów do fabryki zespołu w Wielkiej Brytanii. Całość usprawnić ma prace nad samochodem i szybsze oraz efektowniejsze jego rozwijanie.

Claire Williams: Tata Communications odgrywa kluczową rolę we wszystkich obszarach Formuły 1. Wybraliśmy tę firmę ze względu na dokładne rozumienie ekosystemu F1, jego świetne osiągnięcia technologiczne oraz nastawienie do współpracy. Wiemy, że możemy zaufać Tata Communications.

Swojego zadowolenia z podjętej współpracy nie krył także Mehul Kapadia, dyrektor Tata Communications.

Mehul Kapadia: Od 2012 roku rola firmy w F1 stale rośnie. Jesteśmy dumni, że możemy od teraz pracować z jednym z najlepszych zespołów na padoku. Chcemy umożliwić Williamsowi wykorzystanie naszych możliwości technologicznych – powiedział Mehul Kapadia, dyrektor Tata Communications.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News