Williams obserwuje kolejnego kierowcę

Williams obserwuje kolejnego kierowcę

37 interakcji
Williams obserwuje kolejnego kierowcę

Podaj dalej

Przedstawiciele Williams Martini Racing potwierdzili, że Esteban Ocon jest brany pod uwagę jako drugi kierowca w sezonie 2019.

Zespół z Grove ogłosił w piątek, że wspierany przez Mercedesa George Russell po imponującej kampanii w Formule 2, będzie reprezentować ich barwy w przyszłym roku. Dalej nie jest jednak jasne, kto będzie zespołowym partnerem utalentowanego Brytyjczyka. Do tej pory faworytami do miejsca w drugim samochodzie byli Siergiej Sirotkin i Robert Kubica. Claire Williams zdradziła, że pod uwagę brany jest również inny wychowanek Mercedesa – Esteban Ocon.

 

Claire Williams, zastępca dyrektora Williams Martini Racing: Lista kierowców których obserwujemy jest krótka. Jesteśmy bardzo zadowolenie z kierowców, których aktualnie oceniamy i którzy mają szansę na fotel w Williamsie. Podjęcie ostatecznej decyzji nie zajmie nam wiele czasu. Oczywiście Esteban jest w tym zestawieniu. Bylibyśmy szaleni, nie biorąc pod uwagę tak dobrego kierowcy.

Ocon był bliski podpisania już dwóch kontraktów – z Renault i McLarenem, ale Francuzi postanowili zatrudnić Daniela Ricciardo a McLaren – Lando Norrisa. Jeśli Ocon nie zapewni sobie miejsca w Williamsie, to najprawdopodobniej sezon 2019 spędzi w roli kierowcy testowego i rozwojowego Mercedesa.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News