Williams ma poważne problemy z nowym bolidem? Niepokojący przeciek od jednego z inżynierów

Williams ma poważne problemy z nowym bolidem? Niepokojący przeciek od jednego z inżynierów

88 interakcji

Podaj dalej

Dzisiaj w Internecie pojawiła się pogłoska, według której Williams ma bardzo poważne problemy w swojej fabryce w Grove. Sytuacja jest na tyle poważna, że zagrożony jest nawet początek zimowych testów w Barcelonie.

Źródłem niepokojącej wiadomości jest w tym przypadku Twitter, a konkretnie inżynier z Włoch, który posiada akredytację FIA i ma często bardzo dobre źródła w zespołach. „Nie mam dobrych wiadomości. Oprócz innych rzeczy, są bardzo opóźnieni ze składaniem samochodu. Sobotni dzień filmowy jest zagrożony i nawet pierwszy dzień testów”. – napisał tajemniczy inżynier na Twitterze za pośrednictwem profilu PG Tech.

Podobno zespół z Grove zaplanował jazdę próbną bolidem w sobotę – w ramach tzw. „dnia filmowego”. Nie wiadomo, czy wydarzenie stoi pod znakiem zapytania, jednak do tego typu informacji należy podchodzić  z dużym dystansem. Pod koniec stycznia ubiegłego roku pojawiła się podobna plotka o sporym opóźnieniu Williamsa, jednak zespół ostatecznie zdążył na start zimowych testów. Miejmy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie, a tego typu wypowiedzi są elementem regularnego podgrzewania atmosfery przed zbliżającym się wielkimi krokami startem nowego sezonu.

Po ostatnich wypowiedziach Claire Williams można odnieść wrażenie, że wszystko jest w jak najlepszym porządku Już pod koniec ubiegłego roku brytyjski zespół wprowadził kompleksowe zmiany w organizacji i pracy zespołu, próbując powrócić do formy po sezonie 2018. Jednym z największych wzmocnień ma być oczywiście Robert Kubica, oraz jego ogromne doświadczenie.

Claire Williams: Jesteśmy zadowoleni, że rozwiązaliśmy kilka kluczowych problemów, ale nasz powrót na właściwe miejsce nadal trwa. Musimy poczekać do testów i zobaczyć, co przygotowali pozostali więc trudno jest ocenić postęp, jaki robimy w tym momencie. Muszę powiedzieć, że atmosfera jest dobra, wszyscy pracują naprawdę ciężko. Oczywiście mamy plan, który musimy realizować z związku z budową samochodu i na ten moment wszystko przebiega tak, jak tego oczekiwaliśmy. Wykonujemy potężną pracę, upewniając się, że wszystko jest na właściwych dla nas torach. Pracujemy nad naszym planem naprawczym i idzie on zgodnie z harmonogramem.

Williams wczoraj zorganizował prezentację w swojej siedzibie w Grove, lecz pokazał w jej trakcie tylko nowe malowanie na starym bolidzie i nowego sponsora tytularnego.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News