Williams: Kubica w 100% gotowy na powrót do F1

Williams: Kubica w 100% gotowy na powrót do F1

Podaj dalej

Dyrektor techniczny ekipy Williamsa Paddy Lowe powiedział, że nie ma żadnych obaw zdrowotnych jeśli chodzi o powrót Roberta Kubicy do Formuły 1. Już po pierwszym dniu testów zespół był przekonany, że kontuzje Polaka nie będą przeszkadzały mu w trakcie ewentualnego powrotu do sportu.

Williams dziś kontynuuje testy z Polakiem, a ten zasiada za kierownicą tylko podczas ostatnich 1,5 godziny jazd.

Paddy Lowe, zapytany o to, czy Kubica byłby w stanie przejechać pełny weekend Grand Prix, odpowiedział: Tak, nie mamy żadnych obaw w tym aspekcie.

Poza jedną przebitą oponą, która zabrała nieco czasu, Kubica cały dzień jeździł nowym dla siebie bolidem bezproblemowo i wypełnił program założony mu przez zespół.

Robert wykonał świetną pracę – kontynuuje Lowe. Byliśmy bardzo zadowoleni z liczby pokonanych okrążeń. Jego wskazówki są bardzo dobre. Ma ogromne doświadczenie i wie jak ma pracować.

– To profesjonalny kierowca wyścigowy , mający dużą pewność siebie. Można odczuć to w garażu – wszyscy byli zadowoleni z Roberta.

Lowe wypowiedział się także na temat determinacji Kubicy, dzięki której jedną nogą udało mu się już powrócić do F1. Robert to kierowca, którego wszyscy podziwialiśmy, kiedy jeszcze jeździł w F1, a nawet później.

– To, że od czasu tego feralnego wypadku robił wszystko, by wrócić do F1, jest idealnym przykładem na to, jaki ma charakter.

Zapytany o to, czy były inne pytania na które Williams potrzebował odpowiedzi w trakcie testów, Lowe odpowiedział: Będziemy nadal pracować. Skupiamy się na testach, potem usiądziemy i przenalizujemy nasze decyzje na przyszły rok.

fot. Mikołaj Sokół

Tagi: Kubica, F1, Abu Dhabi, Williams

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News