Wierzbicki i Vogel otwierają stawkę w Słowacji

W pierwszym piątkowym treningu KIA LOTOS RACE na torze Slovakia Ring najlepszym czasem popisał się dobrze dysponowany Nikodem Wierzbicki. Ze stratą 0,398 sekundy na drugiej pozycji finiszowała jedna z dwóch pań w całej tegorocznej stawce – Adrienn Vogel.

Na wirtualnym podium uplasował się Kamil Serafin. Zawodnik ze Szczecina stracił do najszybszego w tej sesji Wierzbickiego tylko 0,440 sekundy i 0,042 sekundy do poprzedzającej Adrienn Vogel.

Tuż za liderem klasyfikacji generalnej sezonu 2017 uplasował się wicelider – Jan Antoszewski, którego strata wynosiła już nieco ponad 0,5 sekundy. Czołową piątkę uzupełnił Marek Begier, wyprzedzając Tomka Magdziarza, Damiana Litwinowicza, Dawida Borka i Maxa Gunthera.

Czołową dziesiątkę zamknął Szymon Ładniak, a jego strata do najszybszego Wierzbickiego wciąż była dosyć skromna, bo wyniosła równo 1,398 sekundy.

Tuż za nimi sklasyfikowany został Przemysław Pytlak (+1,406 sek), Marek Ganowski (+1,568 sek) oraz Szymon Jabłoński, którego strata wyniosła już 2,267 sekundy.

Stawkę zamknęli Lukas Keil, Petra Krajnyak, Jakub Dwernicki oraz Maciek Ziemek startujący w klasie VIP.