Wielkie rozpoczęcie sezonu DTM

Wielkie rozpoczęcie sezonu DTM

Podaj dalej

Jak co roku sezon DTM rozpoczyna się i kończy od wizyty na niemieckim torze Hockenheim. Już dziś rozpoczną się pierwsze sesje treningowe, a organizatorzy spodziewają się na trybunach tysięcy kibiców.

Wszystko to za sprawą połączenia dwóch arcyciekawych i różnych od siebie cykli. Głównym wydarzeniem na Hockenheim będzie oczywiście walka trzech niemieckich producentów: Audi, Mercedesa i BMW o pierwsze zwycięstwa w sezonie 2017. Nie zabraknie jednak emocji związanych z rosnącym na popularności światowym rallycrossem.

Pierwsze sesje treningowe na torze zlokalizowanym w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia rozpoczną się już dziś, a zawodnicy będą mieli pierwszą okazję do zmierzenia się ze swoimi rywalami za kierownicami nowych samochodów.

Sesja rozpocznie się o godzinie 17:00 i będzie trwała dokładnie pół godziny, po czym kolejne 5 minut zostanie przeznaczone na treningowe starty.

W sobotę o godzinie 9:55 ruszy druga sesja treningowa, bezpośrednio poprzedzająca kwalifikacje przed pierwszym wyścigiem zaplanowane na godzinę 11:35.

Pierwszy wyścig sezonu 2017 będzie miał miejsce także jutro, w sobotę, o godzinie 14:48. Flaga w biało-czarną szachownicę zostanie wywieszona około godzinę później, wtedy też poznamy pierwszych zwycięzców tegorocznej kampanii.

Niedzielne zajęcia w harmonogramie do złudzenia będą przypominały poprzedni dzień – rywalizacja zacznie się od pół-godzinnej trzeciej sesji treningowej, po której kolejne 5 minut zawodnicy będą mogli przeznaczyć na treningowe starty.

O 12:20 rozpocznie się druga sesja kwalifikacyjna, która wyłoni kierowców startujących z pole position do drugiego, finałowego wyścigu. Ten zakończy wszystkie zmagania na Hockenheim i rozpocznie się punktualnie o godzinie 15:18.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News