Wielkie emocje w małej skali

Wielkie emocje w małej skali

Podaj dalej

Kilkanaście minut temu na obiekcie “Motoarena Toruń” zakończyły się bardzo niecodzienne mistrzostwa. Rajd Jesienny był bowiem ostatnią rundą zmagań kierowców rywalizujących w cyklu Polskiej Ligi Rajdowej, która przeznaczona jest dla samochodów zdalnie sterowanych.

Wszyscy fascynaci samochodowych modeli RC mieli na szutrowych trasach Motoareny niezłą gratkę. Do rywalizacji trwającej dwa dni, przystąpiło bowiem ponad czterdziestu kierowców reprezentujących Polskę oraz Czechy. Tym samym ustanowiony został rekord frekwencji.

W sobotę zawodnicy ostatni raz w sezonie stanęli do walki w cyklu Polskiej Ligi Rajdowej. Cenne punkty do klasyfikacji generalnej ogólnopolskiego czempionatu, zbierano na prostej startowej żużlowej Motoareny w Toruniu. Organizatorzy przeprowadzili ponad 20 prób sportowych, natomiast zawodnicy startowali w 30 sekundowych odstępach.

Najciekawiej było w rywalizacji w klasie Junior, gdzie ostatecznie dwóch zawodników podzieliło się tytułem Mistrza Polski. Mikołaj Ozarowicz oraz Oskar Nyc posiadali pod koniec rywalizacji tę samą ilość zwycięstw, startów oraz drugich miejsc. Na najniższym stopniu podium sklasyfikowano Richarda Sofra.

W klasie 4wd całe podium skompletowali reprezentanci Biało-Czerwonych. Na najwyższym stopniu uplasował się Michał Wieczorkowski, który wyprzedził Bartka Blachowskiego oraz Kacpra Dorobka. W klasie 2wd zwycięzcą został Czech, Jan Bednar. Za jego plecami sklasyfikowano Bartka Janowskiego oraz Tomka Wieczorkowskiego.

Polska Liga Rajdowa to niepisane mistrzostwa naszego kraju organizowane w czterech ośrodkach – Wrocławiu, Warszawie, na Śląsku oraz właśnie w Toruniu. Zawodnicy, którzy przystępują do rywalizacji zbierają punkty przez cały rok w klasach – 4WD, 2WD i 4WD Junior. W niedzielę na Motoarenie odbyły się zawody rozgrywane w ramach cyklu Rajdowych Mistrzostw Torunia modeli RC 2017.

Tagi: Motoarena, Rajd Jesienny, Polska Liga Rajdowa

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News